Meeled

SA EI TUNNE MITTE MIDAGI? 10 depressiooni tunnust, mida sa võib-olla ei teadnudki (12)

Ohtuleht.ee, 13. jaanuar 2021 05:00
Depressioonis inimene ei suuda midagi tunda. Kurbuse asemel tundeid üldse maha surudes muutub ta zombie-laadseks olendiks.Foto: Vida Press
Depressiooni all kannatavad miljonid inimesed. Ligi hiiliva depressiooni tunnusmärgid võivad olla mõnikord üsna üllatavad.

1. Oled ülimalt enesekindel ega karda midagi. Paljud inimesed hakkavad ligihiiliva masendusega võitlema nii, et käituvad vastupidiselt oma tunnetele. Depressioon tekitab abitust ja ambitsioonikad inimesed asuvad seda raevukamalt realiseerima auahneid plaane.

2. Sa võtad lõuna ajal üha enam napsi. Alkoholitarvitamine tuimestab emotsionaalset valu. Paraku tekitab see ka sõltuvust ja sul on peatselt ühe haiguse asemel kaks häda küljes.

Foto: Pixabay

3. Sa ületähtsustad seda, kui hästi voodis hakkama saad. Soov võimalikult palju ja eri partneritega seksida viitab samuti sellele, et võid olla depressioonis ja otsid lohutust.

4. Ärritud kergesti. Masendus ja abitustunne muudavad tigedaks ning pisiasjad ajavad hulluks.

Foto: Pixabay

5. Sa ei suuda midagi tunda. Kurbuse asemel tundeid üldse maha surudes muutud zombie-laadseks olendiks. Võid küll ise eluga hakkama saada, kuid selline olukord hirmutab su sõpru ja lähedasi.

6. Sa ei suuda seltskondlikest üritustest loobuda. Pidudel ja olengutel käimine teeb tuju heaks. Kui sellest saab ainus päästerõngas, et sa kodus olles oma muremõtetesse ei upuks, on asi tõsine ja peaksid mõtlema, kuidas masendusest vabaneda.

7. Sa ei suuda keskenduda. Korduvad ja häirivad mõtted kimbutavad aeg-ajalt kõiki. Depressioonis inimesed ei suuda neid üldse kontrollida.

Foto: Nathan Cowley / Pexels

9. Sa teed aina kõvemini tööd, kuid ei mõtle läbi, kuidas paremini töötada. Masenduses inimesed ei leia uusi ega nutikaid lahendusi.

10. Sa nutad ja naerad sobimatutel aegadel. Masenduses inimeste emotsionaalne tasakaal on paigast ära.

Allikas: Forbes.com

Samal teemal

19.04.2021
ÄRA LASE MASENDUSEL VÕIMUST VÕTTA! Need 15 väikest muutust mõtlemises teevad tuju kohe paremaks!
13.03.2021
KAS TÕESTI LIIGA PALJU? 6 tunnust, et oled seksiga liiale läinud
08.02.2021
STOPP NEGATIIVSETELE MÕTETELE! Nende nippidega muudad ärevuse oma tugevuseks!
05.02.2021
EI SUUDA KOHVITA ELADA? Need 6 märki viitavad, et oled sellega liiale läinud