35-aastane naine väitis politseile, et ta läks kallale 3-aastasele poisile, sest too oli tema poega kogu aeg kiusanud. (Foto on illustratiivne)Foto: Vida Press
Toimetas Sirje Maasikamäe 3. oktoober 2018 16:23
Soomes sattus 3-aastane poiss lasteaias harvaesineva kuriteo ohviks. Teise poisi ema, kes oli oma lapsele järgi tulnud, karjus ta peale, tõukas maha ja raputas tugevasti.

Ohvriks langenud  3-aastane poiss ei saanud füüsilisi vigastusi, kuid 35-aastasele naisele, kes teda ründas, tõi see kohtutee. Naisele määrati karistus lapse väärkohtlemise eest, kirjutab Ilta-Sanomat.

Kuritegu juhtus Jyväskyläs möödunud talvel. Lapsed mängisid lasteaia hoovis ja lasid liumäest alla. Pärastlõunal oma lapsele järgi tulnud naine rääkis enne üllatavat rünnakut lasteaiaõpetajatega päevasündmustest. Õpetaja sõnul puristas ohvriks langenud poiss oma suud selle naise poja suu lähedal nii, et sülge pritsis välja.

Kui naine märkas seda, jooksis ta kohale ja tõukas poisi maha. Õpetaja sõnul ta ka raputas last tugevasti. Poiss puhkes nutma.

Õpetaja jooksis naise juurde ja palus tal kohe lõpetada. Ka teised töötajad hüüdsid naisele, et ta laseks lapse kohe lahti. Seejärel haaras naine sülle oma poja. Ka lahkudes karjus ta nii poisi kui lasteaiaõpetajate peale.

"Naine võttis poisil õlgadest kinni, tõukas ta selili ja läks ise tema peale," kirjeldas üks tunnistaja rünnakut.

Rünnaku ohviks langenud poisi isa tuli lapsele hiljem järgi ja kuulis, et kellegi ema oli lükanud pikali või tõuganud tema last.

"Ma ei tajunud kohe asja tõsidust," ütles isa, kes arvas, et ehk tema poeg tegi midagi valesti, et see naine teda ründas. "Hiljem, kui arutasime asja naisega, saime aru,et see pole mingi pisiasi." Pere pöördus politseisse.


Eriarvamused kiusamise kohta

Ründaja ütles politseile, et tema poega oli lasteaias kiusatud kogu sügise. Üks kiusajatest olnud just see poiss, kellele ta kallale läks. Naine oli pettunud, et lasteaed ei sekkunud asjasse, kuigi teadis kiusamisest. Ema sõnul olid teised lapsed muu hulgas visanud tema poega mänguautoga ja rebinud tema nagis rippuvaid riideid.  Ema väitis, et poeg nägi juhtunust juba painajaid ja õhtud möödusid selgitades poisile  "ema, miks nad teevad minuga nii".

Naine ütles, et tal tekkis mingi hirmureaktsioon, et lasteaed ei tee kõike, et tema poega kaitsta. Ta ei mäleta päris täpselt kõike, mida ta tegi, kuid mainis, et ehmus ka ise oma käitumisest.

Kohus määras trahvi ja kahjutasu

"Kui see on mingi kuritegu, siis olen süüdi. Kuid teine laps on minu last väärkohelnud palju kordi," rääkis ta. Ta palus politseil uurida, miks lasteaed on lasknud sellel juhtuda. Lasteaed arvab, et naisel on pisut vale pilt sellest, mis lasteaias on toimunud.

"Kõikidel selles vanuses lastel tuleb ette riidusid ja kaklemist, kuid käitumist õpitakse ja harjutatakse koos mängides," öeldi lasteaiast. 
Naisele määrati 20 päevapalga suurune trahv. Ta peab maksma ohvile ka kahjutasu ja kohtululud.  Kokku läks kuritegu naisele maksma 800 eurot.

Süüdistaja nõudis naisele isegi 30-40 päevapalga suurust trahvi.

Naise kaebused lasteaia kohta pole teadaolevalt kinnitust leidnud.

Samal teemal

Kommentaarid  (19)

Tatistas 4. oktoober 2018 11:57
Sest see teine laps tatistas tema lapse peale tahtlikult, ema vestles samal ajal kasvatajaga, tatistaja eelnevalt on kiusanud ja toginud last, ema korduvalt kasvatajaga sellest rääkinud,öeldud, laste asi.ikka juhtub...lõpuks kaitses oma last ju ise, kui abi ei saa.olen täiesti ema poolt.asi läks kohtusse ja ema peab umb.500 € maksma tatistajale.selline õigus siis
Sul ajusi pole? 4. oktoober 2018 13:25
3aastasele lapsele minna kallale on sinu meelest normaalne? Käi palun igaks juhuks siis ravil ära või isoleeri ennast, mitte ükski 3aastane ei kiusa tahtlikult ja see tatistamine...... mina loen sellest välja et ta " puristas" teise lapse poole , see on mäng mitte tahtlik ründamine. See nn.kaitsev ema peaks kuhugi ravile minema kui ei suuda ennast vaos olla, lapsele kallale minna ei ole normaalne eriti sellisele kes alles õpib maailma tundma ja ehitab alles turvamüüri endale. Ma usun ,et see pisike kellele see kaitsev ema läks kallale ei julge enam lasteaeda minnagi ja kodus peab palju vaeva nägema ,et laps saaks oma turvatunde tagasi.
Tatistas 4. oktoober 2018 16:27
No tore, oled artiklit iltalehest lugenud,ema korduvalt juhtis tähelepanu oma lapse kiusamisele antud #puristaja# poolt, kasvatajad ei reageerinud....niimodi tulebki omakohus ja koolikiusamine' keegi on ju alati kannataja,kas lased oma last kiusata ja #puristada#tatti täis...
Oi, oi 4. oktoober 2018 16:30
#õpib maailma tundma#-ah ah haa....
Kribu 4. oktoober 2018 09:44
Lapsele kallale minna on haiglane. Probleemid lahendagu lapsevanemad ikka oma vahel.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS