Meeled

PANE MUSTADELE MÕTETELE PIIR! Nii muudad ärevuse oma tugevuseks (2)

Ohtuleht.ee, 12. jaanuar 2019, 08:00
Mõned inimesed oskavad hästi ärevust endast eemale lükata. Foto: Vida Press
Ärevus on nagu hinge ihukaitsja. See hoiatab, kui miski ähvardab meie heaolu. Mõtle, et ärevus on positiivne nähtus, mille abil saad probleeme lahendada.

Ärevus on keha äratuskell, see võib olla põhjendatud või mitte. Sel võib olla reaalne  või kujuteldav põhjus. Ärevus tegelikult kaitseb inimest ja  võib anda märku näiteks suhteprobleemidest juba enne seda, kui tõeline probleem esile kerkib.

Inimeste tundemaailm on loodud erinevalt. Seda mõjutavad geenid, temperament, elukogemused ja hetkeseis. Mõnedel inimestel äratab ärevus alati  nii võimsaid tundeid, nagu elu oleks ohus. Teiste tunded on nagu tefloniga kaitstud. Nad suudavad ärevuse kergesti endast eemale lükata. Ehk isegi liiga kergesti.

Kui partner petab, võib see tekitada meis ebamääraseid tundeid juba siis, kui me veel ei tea, milles on küsimus. Keha hoiatab, et miskit on teoksil, miskit on viltu.

Ärevus hoitab ja kaitseb

Ärevus tahab meid aidata: äratada tähelepanu ja hoiatada. Kui õpid oma ärevust tundma ja sellega toime tulema, siis sinu sisemine tugevus kasvab.

Kui tunned, et sinu sisemine häirekell ärkab, siis peatu hetkeks ja mõtle, missuguses kehaosas sa ärevust tunned. Kas südamepiirkonnas, õlgades, kätes, otsmikus?

Vahel halvab paanika teovõime. Samad kasutud mõtted muudkui tiirlevad ja tiirlevad peas. Pane oma mustadele mõtetele piir, öeldes: "Nii, nüüd stopp! Need mõtted on täiesti kasutud. Ma üritan vaid anda oma parimat. Kui see ei õnnestu, siis ei kuku ka maailm kokku."

Mõni inimene hakkab vältima teatud  olukordi ja tundeid. Ta jääb oma ärevuse vangi: kannatavad nii inimsuhted kui ka toimetulek. Kui märkad enda juures seda, siis otsi abi kas lähedaselt või spetsialistilt.

Allikas: Me Naiset

Samal teemal

30. september 2019, 05:00
SILMAD TÕMBLEVAD IMELIKULT? See on kõige tavalisem põhjus
27. september 2019, 05:00
ÄRA UNUSTA ETTEVAATUST! 4 vastikut haigust, mida võid saada oma koeralt või kassilt
19. august 2019, 07:00
EI SUUDA KOHVITA ELADA? Need 6 märki viitavad, et oled sellega liilale läinud
24. juuni 2019, 12:30
KÕHUS KEERAB? 7 üllatavat põhjust, miks süda läheb pahaks

2 KOMMENTAARI

h
helevalge 12. jaanuar 2019, 11:23
Täna tehakse juba väga edumeelseid süvauuringuid oluliste teemade selgitamiseks. Üks selline leidis just kajastamist: Suur uurimus! €Nähtus nimega pepu€ !!! Illustreeritud rikkaliku teemakohase materjaliga
q
Q 9. oktoober 2018, 18:57
puhas alateadvuse ellujöömis instinkti viga. Ja ei ...seda ei ole võimalik "ise"muuta:)