Meeled

STOPP NEGATIIVSETELE MÕTETELE! Nende nippidega muudad ärevuse oma tugevuseks! (3)

Ohtuleht.ee, 8. veebruar 2021 06:00
Mõned inimesed oskavad hästi ärevust endast eemale lükata. Foto: Vida Press
Ärevus on nagu hinge ihukaitsja. See hoiatab, kui miski ähvardab meie heaolu. Mõtle, et ärevus on positiivne nähtus, mille abil saad probleeme lahendada.

Ärevus on keha äratuskell, see võib olla põhjendatud või mitte. Sel võib olla reaalne  või kujuteldav põhjus. Ärevus tegelikult kaitseb inimest ja  võib anda märku näiteks suhteprobleemidest juba enne seda, kui tõeline probleem esile kerkib.

Inimeste tundemaailm on loodud erinevalt. Seda mõjutavad geenid, temperament, elukogemused ja hetkeseis. Mõnedel inimestel äratab ärevus alati  nii võimsaid tundeid, nagu elu oleks ohus. Teiste tunded on nagu tefloniga kaitstud. Nad suudavad ärevuse kergesti endast eemale lükata. Ehk isegi liiga kergesti.

Kui partner petab, võib see tekitada meis ebamääraseid tundeid juba siis, kui me veel ei tea, milles on küsimus. Keha hoiatab, et miskit on teoksil, miskit on viltu.

Foto: Pixabay

Ärevus hoitab ja kaitseb

Ärevus tahab meid aidata: äratada tähelepanu ja hoiatada. Kui õpid oma ärevust tundma ja sellega toime tulema, siis sinu sisemine tugevus kasvab.

Kui tunned, et sinu sisemine häirekell ärkab, siis peatu hetkeks ja mõtle, missuguses kehaosas sa ärevust tunned. Kas südamepiirkonnas, õlgades, kätes, otsmikus?

Vahel halvab paanika teovõime. Samad kasutud mõtted muudkui tiirlevad ja tiirlevad peas. Pane oma mustadele mõtetele piir, öeldes: "Nii, nüüd stopp! Need mõtted on täiesti kasutud. Ma üritan vaid anda oma parimat. Kui see ei õnnestu, siis ei kuku ka maailm kokku."