Ärevus on keha äratuskell, see võib olla põhjendatud või mitte. Sel võib olla reaalne või kujuteldav põhjus. Ärevus tegelikult kaitseb inimest ja võib anda märku näiteks suhteprobleemidest juba enne seda, kui tõeline probleem esile kerkib.
Inimeste tundemaailm on loodud erinevalt. Seda mõjutavad geenid, temperament, elukogemused ja hetkeseis. Mõnedel inimestel äratab ärevus alati nii võimsaid tundeid, nagu elu oleks ohus. Teiste tunded on nagu tefloniga kaitstud. Nad suudavad ärevuse kergesti endast eemale lükata. Ehk isegi liiga kergesti.
Kui partner petab, võib see tekitada meis ebamääraseid tundeid juba siis, kui me veel ei tea, milles on küsimus. Keha hoiatab, et miskit on teoksil, miskit on viltu.
Ärevus hoitab ja kaitseb
Ärevus tahab meid aidata: äratada tähelepanu ja hoiatada. Kui õpid oma ärevust tundma ja sellega toime tulema, siis sinu sisemine tugevus kasvab.
Kui tunned, et sinu sisemine häirekell ärkab, siis peatu hetkeks ja mõtle, missuguses kehaosas sa ärevust tunned. Kas südamepiirkonnas, õlgades, kätes, otsmikus?
Vahel halvab paanika teovõime. Samad kasutud mõtted muudkui tiirlevad ja tiirlevad peas. Pane oma mustadele mõtetele piir, öeldes: "Nii, nüüd stopp! Need mõtted on täiesti kasutud. Ma üritan vaid anda oma parimat. Kui see ei õnnestu, siis ei kuku ka maailm kokku."
Mõni inimene hakkab vältima teatud olukordi ja tundeid. Ta jääb oma ärevuse vangi: kannatavad nii inimsuhted kui ka toimetulek. Kui märkad enda juures seda, siis otsi abi kas lähedaselt või spetsialistilt.
Allikas: Me Naiset
3 KOMMENTAARI