Hea nõu

9 märki, mida sa ei oska ehk stressiga seostada 

Ohtuleht.ee, 10. oktoober 2018, 07:00
Stressis inimene ei suuda rahulikult ja kannatlikult keskenduda, ta on sageli vihane ja ärritunud.  Vida Press
Stress on paljude haiguste üks peamisi põhjuseid. Mõnikord ei pruugi stressist  kohe aru saada, sest sellele viitavad tunnused on ebaselged.

Natural Healthy World tõi välja välja üheksa märki, mida sa ei oska ehk  stressiga seostada. 

Nõrgenenud libiido. Stress alandab seksuaalse aktiivsusega seonduvate hormoonide taset ning see võib põhjustada isegi impotentsust. Sestap on mõistlik leida mingigi viis lõõgastumiseks ja seksuaalelu nautimiseks. Oluline on ka oma partneriga kõnelemine, siis on võimalik leida ka lahendusi probleemi seljatamiseks.

Juuste väljalangemine. Iga päev langeb välja umbes sada juuksekarva, ilma et inimene sellest teadlik oleks. Stress võib juustekadu suurendada.

Kõikuv meeleolu. Stress mõjutab ka meeleolu reguleerivaid hormoone.

Samal teemal

Tööle keskendunud mõtted. Stress muudab sind sageli oma töö ja toimetuleku osas murelikuks. Püüa töömõtete asemel mõelda millestki  muust – ülemõtlemine vaid süvendab probleemi ja põhjustab ka kehalisi  häireid. Püüa oma pere ja sõprade seltsis lõõgastuda!

Kaalu kõikumine. Stress põhjustab isutust ja see toob kaasa kaalukaotuse. Samas võib stress mõjutada ainevahetust ja põhjustada ka kehakaalu suurenemist.

Unehäired. Liigne stress põhjustab sageli unehäireid, kuid sageli ka lihtsalt väsimus- ja kurnatustunnet. Sellest vabanemiseks püüa määrata stressi algpõhjus ja püüa sellega tegeleda. Püüa lõõgastuda, võttes appi jooga, mediteerimine, liikumine, õues jalutamine, lugemine jne.

Ärevus ja rahutus on samuti stressiga sageli kaasnevad sümptomid. Kui neid ei ravita, võivad need aja jooksul süveneda.

Keskendumisraskused. Stressis inimene ei suuda rahulikult ja kannatlikult keskenduda, ta on sageli vihane, ärritunud. 

Oma tervise parandamiseks alusta stressiga tegelemist juba täna! Püüa kõrvaldada seda soodustavad asjad ning tegele kõige sellega, mida sa armastad. Keskendu oma igapäevaelus rahule ja positiivsusele.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee