Hea nõu

SILMALAUD TÕMBLEVAD: need on kuus peamist põhjust, miks see üle ei lähe (7)

Ohtuleht.ee, 22. juuli 2021 06:00
Kui silmad tõmblevad, siis vajad sa võib-olla uusi prille.Foto: Vida Press
Silmalaugude tõmblemine on vahel ajutine nähe, mis möödub iseenesest. Kui see aga kordub või kestab pikalt, mõtle võimalikele põhjustele – nii õnnestub sul seda ebamugavat asja oma käitumist korrigeerides peatada.

Silmalaugude tõmblused on oma olemuselt silmalaunärvi lihase spasmid, mis tekivad siis, kui silmalaunärvi lihas on pinge al. Silmalaud on väga õrnad ning sealsed lihased tundlikud välismõjude suhtes.

Siin on kuus peamist põhjust, miks su silmalaud tõmblema kipuvad.

1.  Sa tarvitad liiga palju kofeiini. Kofeiini stimuleerivad omadused võivad hoogustada südame löögisagedust ja ainevahetust, samuti stimuleerib see lihaseid, mille tulemuseks ongi närviline silm. 

Samal teemal

2. Sa oled stressis. Keha reageerib stressile erinevalt ning silmalau tõmblused on võimalik märk. Õpi stressi leevendama!

3. Sa oled allergiline. Sel puhul vabastab organism oma süsteemi histamiini ning sellelegi reageerib keha erinevalt. Tavaline reaktsioon on silmalau tõmblused, millega võivad kaasneda tursed ja kihelus silmade ümbruses. Katseta allergiavastaseid silmatilku, see võib aidata.

4. Sa ei maga piisavalt. Silmalaud on ühed keha tundlikumad lihased ning kui need ei saa piisavalt puhata, on silmad väsinud ja kipuvad tõmblema. Seega katseta, mis juhtub, kuid poed veidi varem põhku ning püüad öösel korralikult kaheksa tundi magada.

5. Sa vajad prille. Kui silmalaud tõmblevad siis, kui loed raamatut või istud arvutis, võib olla see märk sellest, et vajad prille või teistsuguseid prille. Konsultatsioon silmaarstiga aitab seda välja selgitada.

6. Sul võib olla kasvaja. See on üsna haruldane, kuid seda ei saa välistada. Kui sa oled kõrvaldanud kõik muud põhjused, mis võib silmalau tõmblemist põhjustada, aga probleem püsib, siis räägi arstiga.