Keha

HÄDA JALGADEGA: miks need külmetavad ka soojas toas? (9)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 9. detsember 2018, 06:00
Pikk stress võib panna külmetama nii jalad kui käed. Foto: Vida Press
Pole ime, et jalad külmetavad siis, kui külmal ajal on jalas valed  jalanõud. Aga miks külmetavad jalad ka soojal ajal ja soojas toas?

“Kui jalad külmetavad, siis näitab see, et südamest tulevat sooja verd satub jalgadesse vähe,” selgitab jalaravi asjatundja, PERHi õde Tiina Mitt portaalis Kodus.ee.

Samal teemal

“Jalgades võib külmatunne tekkida sellest, et liigume vähe: seetõttu pole süda harjunud kaugemale jäsemetesse pumpama nii palju verd kui vaja.
Jalad hakkavad külmetama eriti vanematel inimestel siis, kui veresooned on  lupjunud, mille tõttu ei pääse jalgadesse nii palju verd kui tarvis.
Kolmas võimalus on seotud vegetatiivse ehk tahtele allutamatu närvisüsteemiga: stressi korral võib see esile kutsuda jalgade veresoonte ahenemise. Kui inimene on pikemat aega stressis, võivad hakata külmetama nii jalad kui käed.
Lisaks sellele võib jalgades külmatunne olla jahedusest, näiteks kui põrand on külm – madal temperatuur ahendab veresooni, mistõttu jalad hakkavad külmetama. Ka hakkavad jalad külmetama siis, kui kanda liiga ümber, kitsaid jalanõusid, mis ei lase verevarustusel normaalselt toimida.”

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee