Keha

NAINE, JÄLGI OMA TERVIST! Neid 8 märki ei tohi kindasti ignoreerida! 

Ohtuleht.ee, 10. juuli 2020, 05:00
Rinnavalu ei tähenda alati infarkti.Foto: Vida Press
Väsimust ega valusid ei tohi eirata - iga naine peab oma kehale tähelepanu pöörama, et võimalikud tervisehädad ära tunda.

Portaal everydayhealth.com tõi välja ohtlikud sümptomid, mille korral on mõistlik arstiga nõu pidada.

Suur väsimus
Kurnatustunnet ei tohiks eirata isegi siis, kui üks töö ajab teist taga. Pidev väsimus võib viidata mitmetele probleemidele, näiteks depressioonile, kilpnäärmehäiretele või diabeedile, isegi südamepuudulikkusele või vähile. Kui ka puhkus, trenn ja tervislik toitumine jõudu tagasi ei too, pane aeg arsti juurde kirja.

Foto: Pexels

Samal teemal

Kõhuvalu
Pidev puhitus ja ebamugavustunne kõhus viitab probleemidele. Kõhuvalu võib tekkida lihtsalt soolegaasidest, kuid see võib tähendada ka pimesoolepõletikku, maohaavasid või sapipõieprobleeme. Kindlasti pea arstiga nõu, kui kõhuvalu ei lähe kuidagi üle ning see püsib kindlalt mingis konkreetses kõhupiirkonnas.

Rinnavalu või tükk rinnas
Rinnavalu ei tähenda alati infarkti, kuid see võib olla märk südametõbedest. Kahtlane tükk rinnas viib mõtted paratamatult rinnavähile, kuigi võib tähendada ka tsüsti või healoomulist kasvajat. Mõlemal puhul toob selguse majja arst.

Valulik vahekord
Valuliku seksiga püüab keha sulle midagi öelda: see võib viidata mitmetele günekoloogilistele probleemidele, näiteks tupepõletikule, hormonaalse seisundi muutumisele või endometrioosile. Millega on täpselt tegu, aitab välja selgitada günekoloog.

Peavalud
Pinged tööl või mured lastega võivad aeg-ajalt ikka peavalu tekitada, kuid püsiv peavalu on märk terviseprobleemist. See võib tähendada migreeni, harvem viidata ka insuldile, ajupõletikule, kasvajale või aneurüsmile. Kui ise peavalust jagu ei saa, räägi arstiga — nii saad hädale leevendust ja hingerahu.

Foto: Pexels

Hingeldus
Hingeldus on naiste puhul tavaline südameprobleemide tunnus ning see võib viidata südamehaigusele või isegi eelseisvale infarktile. Kui sa hingeldad ja kui sellega kaasnevad uimasus, pearinglus jt sümptomid, mõtle tõsiselt arstliku läbivaatuse peale. Kui aga lisaks sellele ajab ka iiveldama ja tunned valu rinnus, pöördu kohe arsti poole.

Südamepekslemine
Kui süda hakkab tugevamini lööma, kui näed oma armsamat, on see normaalne. Kui see tekib aga ka lihtsalt rahuolekus, võib tegu olla tõsise terviseprobleemiga. Südamepekslemine võib tuleneda liigsest kofeiinist  või siis jällegi vere hapnikuvaesusest, südameklappide haigusest või kilpnäärme ületalitlusest.

Foto: Pexels