Hea nõu

TÖÖ VÄSITAB? Nii mõjub tööajal nunnude loomavideote vaatamine (1)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 3. detsember 2018 10:30
Suurte silmadega ja naerusuine alpaka on eriti hea stressileevendaja. Fotod on tehtud Pärnumaal asuvas alpakafarmis. Foto: Kalev Lilleorg / Ajakirjade Kirjastus
Ära põe, kui vaatad tööajal nunnusid loomavideosid, sest see mõjub tervisele väga hästi! See lisab rõõmu ja stress väheneb.

Positiivsed hetked lõõgastavad aju, parandavad õppimisvõimet, suurendavad empaatiat ja motiveerivad teisi inimesi aitama. Isegi lühikesed positiivsed hetked mõjuvad lõõgastavalt, räägib Yle portaalis filosoofiadoktor ja aju-uurija Heini Saarimäki. Tema sõnul edeneb ka töö paremini, kui loomavideote vaatamine on pakkunud väikse rahunemishetke.

Aju simuleerib nähtud olukorda ehk loomavideote vaatamisel hakkavad ajus tööle samad mehhanismid, nagu sa oleksid nunnu loomaga koos või silitaksid tema pehmet karva. Positiivsed tunded soodustavad nn õnnehormoonide teket, mille tõttu väheneb stress ja see mõjub tervisele hästi.

Eriti tõhusaks stressileevendajaks peetakse alpakat. Need on Lõuna-Ameerikast pärit loomad, kes meenutavad väikseid laamasid. Alpakadel on suured silmad ja naerusuine välimus. Ainuüksi tema vaatamine tekitab vaatajas heaolutunnet.

Samal teemal

03.04.2021
KEHA HOIATAB! 7 muutust välimuses, kui su tervisega on midagi viltu
15.03.2021
ENDA HEAKS SAAB PALJU ÄRA TEHA! 11 olulist valikut, et vaimne tervis püsiks korras
22.02.2021
SILMALAUD TÕMBLEVAD: need on kuus peamist põhjust, miks see üle ei lähe
14.01.2021
HÄDA JALGADEGA: miks need külmetavad ka soojas toas?