Hea nõu

TÖÖ VÄSITAB? Nii mõjub tööajal nunnude loomavideote vaatamine (1)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 3. detsember 2018, 10:30
Suurte silmadega ja naerusuine alpaka on eriti hea stressileevendaja. Fotod on tehtud Pärnumaal asuvas alpakafarmis. Foto: Kalev Lilleorg / Ajakirjade Kirjastus
Ära põe, kui vaatad tööajal nunnusid loomavideosid, sest see mõjub tervisele väga hästi! See lisab rõõmu ja stress väheneb.

Positiivsed hetked lõõgastavad aju, parandavad õppimisvõimet, suurendavad empaatiat ja motiveerivad teisi inimesi aitama. Isegi lühikesed positiivsed hetked mõjuvad lõõgastavalt, räägib Yle portaalis filosoofiadoktor ja aju-uurija Heini Saarimäki. Tema sõnul edeneb ka töö paremini, kui loomavideote vaatamine on pakkunud väikse rahunemishetke.

Aju simuleerib nähtud olukorda ehk loomavideote vaatamisel hakkavad ajus tööle samad mehhanismid, nagu sa oleksid nunnu loomaga koos või silitaksid tema pehmet karva. Positiivsed tunded soodustavad nn õnnehormoonide teket, mille tõttu väheneb stress ja see mõjub tervisele hästi.

Eriti tõhusaks stressileevendajaks peetakse alpakat. Need on Lõuna-Ameerikast pärit loomad, kes meenutavad väikseid laamasid. Alpakadel on suured silmad ja naerusuine välimus. Ainuüksi tema vaatamine tekitab vaatajas heaolutunnet.

Samal teemal

9. oktoober 2019, 06:00
HÄDA JALGADEGA: miks need külmetavad ka soojas toas?
15. september 2019, 10:00
KAS SU KASS ON TIGE JA RIIAKAS? Vaata, mida see paljastab sinu enda kohta!
1. september 2019, 10:00
NII OLED ÕNNELIKUM! Need 8 tegevust tõmbavad ligi häid asju ja tundeid
5. august 2019, 16:00
PSÜHHIAATER ÕPETAB: tee igal õhtul nii ja sa muretsed palju vähem 

1 KOMMENTAAR

s
Sakra ja Ins 3. detsember 2018, 18:19
vää.-ilusad sotsid.
l
lihttööline. 2. november 2018, 18:37
Kuna töötan erasektoris(ettevõtja juures) tuleb kahjuks tööajal tööd teha, muidu võin pärast neid nunnufilme koju vaatama jäädagi. Ei kehti muidugi oravagängi leiutatud ametitel töötades. Seal vaadatakse töö tegijatele viltu ja nad satuvad põlu alla.