Hea nõu

TÖÖ VÄSITAB? Nii mõjub tööajal nunnude loomavideote vaatamine (1)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 3. detsember 2018, 10:30
Suurte silmadega ja naerusuine alpaka on eriti hea stressileevendaja. Fotod on tehtud Pärnumaal asuvas alpakafarmis. Foto: Kalev Lilleorg / Ajakirjade Kirjastus
Ära põe, kui vaatad tööajal nunnusid loomavideosid, sest see mõjub tervisele väga hästi! See lisab rõõmu ja stress väheneb.

Positiivsed hetked lõõgastavad aju, parandavad õppimisvõimet, suurendavad empaatiat ja motiveerivad teisi inimesi aitama. Isegi lühikesed positiivsed hetked mõjuvad lõõgastavalt, räägib Yle portaalis filosoofiadoktor ja aju-uurija Heini Saarimäki. Tema sõnul edeneb ka töö paremini, kui loomavideote vaatamine on pakkunud väikse rahunemishetke.

Aju simuleerib nähtud olukorda ehk loomavideote vaatamisel hakkavad ajus tööle samad mehhanismid, nagu sa oleksid nunnu loomaga koos või silitaksid tema pehmet karva. Positiivsed tunded soodustavad nn õnnehormoonide teket, mille tõttu väheneb stress ja see mõjub tervisele hästi.

Eriti tõhusaks stressileevendajaks peetakse alpakat. Need on Lõuna-Ameerikast pärit loomad, kes meenutavad väikseid laamasid. Alpakadel on suured silmad ja naerusuine välimus. Ainuüksi tema vaatamine tekitab vaatajas heaolutunnet.

Samal teemal

12. oktoober 2020, 05:00
JUUKSED KUKUVAD PEAST? 7 õiget ja 5 vale uskumust juuste väljalangemisest
28. september 2020, 06:00
Psühhiaater soovitab: tee igal õhtul nii ja sa muretsed palju vähem 
2. september 2020, 05:00
KORRALIK VÕI TÄITSA SASSIS? Töölaud reedab su iseloomu kohta nii mõndagi!
20. august 2020, 10:00
NII OLED ÕNNELIKUM! Need 8 tegevust tõmbavad ligi häid asju ja tundeid