Keha

KEHA HAISEB VASTIKULT? 4 kahtlast lõhna, mida ei tohi tähelepanuta jätta (4)

Ohtuleht.ee, 25. oktoober 2020 09:00
Halva hingeõhu põhjusi on palju, näiteks igeme- või põskkoopapõletik. Foto: Vida Press
Kui hoolimata pesemisest püsib su juures mingi kahtlane hais, siis sul tuleb ehk arsti juurde minna. 

1. Halb lõhn suus

Kui hommikul on suus halb õhk, võib põhjuseks olla see, et norskasid öösel või magasid suu lahti. Mõlemad kuivatavad suud ja siis pole seal piisavalt sülge, mis uhaks ära haisu põhjustavaid baktereid või toiduosakesi. Sülg kaitseb ka igemeid põletiku eest.

Halva hingeõhu põhjus võib olla ka igemepõletik või muu tervisehäire. Põskkoopapõletik ja kurgumandlipõletik võivad samuti panna hingeõhu haisema. Kui hingeõhk on magusavõitu, on see piisav põhjus, et minna arsti juurde, sest see võib kõnelda diabeedist.

Foto: Vida Press

2. Tugev uriinihais

Piss lõhnab tavaliselt neutraalselt või mõõdukalt. Vänge lõhn võib kõneleda põiepõletikust, eriti kui tunned ka valu ja kipitust. Kui valu ei ole, võib põhjus peituda söödud toitudes. Näiteks võib pissi panna haisema spargel või vürtsikad toidud. Ka vedelikupuudus muudab uriini lõhna tugevamaks.

3. Väga tugev higihais

Higihais pole kunagi meeldiv ja see on eriti tugev teatud kehaosades – suguelundite piirkonnas ja kaenla all. Aga kui higi hakkab väga tugevalt ja häirivalt haisema ka mujal, võib see olla märk valest toitumisest. Proovi lisada menüüsse rohkem kiudaineid.

4. Halvalõhnaline valgevoolus

Valgevoolus on normaalne nähtus, kuid kui selle lõhn hakkab meenutama kala, võib tegu olla bakteriaalse vaginoosiga, mis on sageli esinev tupepõletik. Ka mõned suguhaigused võivad muuta vooluse halvalõhnaliseks.

Foto: Pexels

Allikas: Iltalehti

Samal teemal

17.07.2021
PIINLIK LUGU: kuidas tunda ära suguhaigus?
14.07.2021
PISS HAISEB IMELIKULT? Need on 6 kõige tavalisemat põhjust
11.04.2021
ÄRA PUNNITA! Kui kaua on mõistlik istuda potil, et see ei rikuks tervist?
10.04.2021
PÜSTI VÕI ISTUDES? Uroloog ütleb meestele, kuidas on tervislikum pissida