Hea nõu

PÜSTI VÕI ISTUDES? Uroloog ütleb meestele, kuidas on tervislikum pissida (63)

Ohtuleht.ee, 26. september 2020, 14:00
Istudes pissimise nõue tuleb enamasti naistelt. Foto: Vida Press
„Ma ei saa aru, miks mehed ei võiks istudes pissida,” imestab lugeja. „Kodus pissin juba aastaid istudes. Väga harva, kui seisan – enamasti siis, kui olen kuskile minemas ja on väga kiire.”

Kuidas siis on? Kumb viis pissida on tervise seisukohalt parem?

Mõni aasta tagasi Hollandis Leideni ülikoolis tehtud uurimuses leiti, et mehed, kel oli eesnääre healoomuliselt suurenenud, tundsid end paremini, kui pissisid istudes. Istudes suutsid nad pissida rohkem ja kiiremini.

Eesnäärme healoomuline suurenemine on normaalne nähtus, mis kaasneb vananemisega. Eesnääre on suurenenud 80% üle 60aastastel meestel. Neljal mehel viiest põhjustab see ka häireid. Eakad mehed, kel on eesnääre suurenenud, tunnevad end istudes ilmselt ka turvalisemalt kui seistes.

Foto: Pexels

Ka uroloogiaprofessor Teuvo Tammela kinnitab, et mõnedel suurenenud eesnäärmega meestel võib istudes sujuda pissimine kergemini. Mõnikord võib mees kõhukinnisuse tõttu tunda ebamugavust ka eesnäärmes ja potil istumine tundub parem valik.

Kuid uroloog arvab, et istudes pissimise nõue tuleb eeskätt naistelt, kes annavad märku, et mehed tilgutavad prill-lauale.

Õige ja loomulik viis urineerida on uroloogi arvates siiski püsti seistes. See on tervislikum asend, mil põis saab paremini tühjeneda.

Foto: Pexels