Hea nõu

VÕIMSA TOIMEGA INGVER: peletab baktereid ja leevendab hulga tõbesid! (7)

Ohtuleht.ee, 27. aprill 2020 08:00
Ingver võitleb tõhusalt bakterite vastu. Foto: Vida Press
Ingver on  maailma üks tervislikumaid ja maitsvamaid vürtse. Selles on hulganisti väärtuslikke toitaineid ja bioaktiivseid ühendeid, mis mõjuvad kasulikult sinu kehale ja ajule.

1. Ingver sisaldab gingerooli, ühendit, millel on võimas ravitoime

Sel põhjusel kasutatakse ingverit väga sagedasti nii rahvameditsiinis. Ingverit kasutatakse seedimise soodustamiseks, iivelduse leevendamiseks, gripi ja külmetushaiguste raviks jne. Gingerool on ingveri üks peamiseid bioaktiivseid komponente, millel on tugev põletikuvastane toime.

2. Ingver aitab iivelduse vastu

Seda kasutatakse operatsioonijärgse, rasedusest, merehaigusest ja kemoteraapiast tuleneva iivelduse raviks. Ingverit võib kasutada ka iivelduse ennetamiseks.

Foto: Pixabay

3. Ingver võib vähendada lihasvalu

On tõestatud, et ingver leevendab treeningust tulenevat lihasvalu. Ehkki mõju ei ole kohene, võib ingver leevendada lihasvalu pikemas plaanis, kui tegemist on igapäevase treenijaga ning ingverit tarvitatakse samuti iga päev. Põhjuseks on ingveri põletikuvastane toime.

4. Ingveri põletikuvastane toime võib leevendada artriiti

Täpsemalt osteoartriiti, mis on artriidi kõige sagedasem vorm. On tõestatud, et osteoartriidihaiged, kes kannatavad põlvevalu all ja kes võtavad ingveriekstrakti iga päev, tunnevad vähem valu ning ei pea tarvitama nii palju valuvaigisteid. 

Foto: Pixabay

5. Ingver võib oluliselt alandada veresuhkrutaset ja vähendada südamehaigusteriski.

See uurimisvaldkond on veel suhteliselt värske, kuid ingveril usutakse olevat tugev antidiabeetiline toime. Olulisi uuringuid sel teemal on tehtud veel vähe.

6. Ingver võib leevendada kroonilisi seedehäireid

Usutakse, et seedehäirete üheks oluliseks tekitajaks on kõhukinnisus. Ingver aitab sageli seda probleemi lahendada, kui võtta ingveripreparaati enne sööki.

Foto: Pixabay

7. Ingver võib vähendada menstruaalvalusid

Uuringud on näidanud, et ingveri söömine menstruatsiooni esimestel päevadel aitab valu leevendada.

8. Ingver võib alandada kolesteroolitaset

Nn halva kolesterooli kõrget taset seostatakse südamehaiguste riski tõusuga ning  kolesteroolitase kehas on otseses seoses toiduga, mida sööme. Ingveril on tuvastatud halva kolesterooli taset alandav toime.

9. Ingveris leiduvatel ühenditel võib olla teatud vähkiennetav toime

On piiratud tõendeid, et toores ingver aitab ennetada pankrease-, rinna-, ja emakakaelavähki.

Foto: Pixabay

10.Ingver võib parandada ajutegevust ja ennetada Alzheimeri tõbe

Pidev stress ja kroonilised põletikud võivad vananemisprotsessi kiirendada, neid tegureid peetakse ka vanadusega seotud kognitiivse languse ja Alzheimeri tõvega.

Mõned loomadega tehtud katsed näitavad, et ingveris leiduvad antioksüdandid ja bioaktiivsed ühendid võivad neid ajus toimuvaid protsesse pidurdada. Ingver võib parandada reaktsiooniaega ning mälu.

Foto: Pixabay

11. Ingveris leiduv toimeaine aitab võidelda võimalike nakkustega

Gingerool alandab infektsioonidega nakatumise riski. Ingver on väga tõhusa toimega suus leiduvate bakterite vastu, võideldes muu hulgas igemepõletike vastu. Värske ingver võib aidata ka hingamisteedeviiruste vastu.

Allikas: Healthline.com

Samal teemal

15.01.2021
ÄRA KOONERDA! 5 tervisehäda, mis sind tabavad, kui sa ei raatsi tuba kütta
17.11.2020
HIINA MEDITSIIN SOOVITAB: see taim peaks olema nüüd igas kodus!
12.11.2020
TOITUMISNÕUSTAJA: need 5 taime seemned on meie tõeline väetoit!
31.08.2020
SÜDAMEARST SOOVITAB: need toidud ei lase halval kolesteroolil veresooni rikkuda!