Hea nõu

MUUDA PÄEV ILUSAKS! 8 lihtsat nippi, kuidas alustada hommikut hea tujuga 

Ohtuleht.ee, 14. jaanuar 2021 05:00
Mõtle juba voodis kolmele heale asjale, mille eest oled tänulik.Foto: Vida Perss
Et päev tuleks ilus, pole tarvis midagi muud, kui alustada seda rahulikult ja hea tujuga. 

Huffington Post tuletab selleks meelde kaheksa lihtsat asja.

Unusta telefon! 

Kui esimene asi, mida hommikul teed, on ebameeldiva e-kirja või uudiste lugemine, on terve päev mokas. Kellegi teise kirjale vastates unustad sa iseenda ja sead kellegi teise vajadused esikohale. Hommikused viis esimest minutit pühenda iseendale, mitte kellelegi teisele!

Asenda nutitelefoni vana hea äratuskellaga ning hoia mobiili hoopis teises toas, et sul ei oleks võimalust seda juba kinnisilmi haarata.

Mõtle kolmele asjale, mille üle oled tänulik

Tänutunne tõstab tuju, annab energiat ja lisab paraja portsu optimismi. Tuleta endale igal hommikul meelde vähemalt kolm põhjust voodist välja ronimiseks. Need ergutavad sind kindlasti tegudele.

Hommikul mõtle ainult ilusaid mõtteid 

Mõtle, kuidas su päev hakkab välja nägema ja kuidas sa jõuad kõik vajalikud asjad tehtud.  Mõttel on suur jõud ehk mille tellid, selle saad - telli siis endale üks hea päev!

Ringuta 

Korralik ringutus on mõnus ja paneb vere käima. Ringuta siis korralikult ja naudinguga

Võimle 

Pea meeles, et hommikuvõimlemiseks ei pea isegi voodist välja põrandale ronima – voodis saad teha joogat ning see on hea algus päevale.

Mediteeri 

Võta appi hea tuju meditatsioon ja vabasta end kiiresti muremõtetest.

Pane oma mõtted kirja 

Pole tähtis, kas kirjutad üles oma unenäod, eesmärgid algavaks päevaks või sind vaevavad mured -  pastakaga kirjutamine paneb aju tööle. Lisaks pakub kirjutamine arvutiklaviatuuri klõbinale mõnusat vaheldust.