Keha

MIS TÜÜPI PURJUTAJA SA OLED? Hull professor või hoopis Mary Poppins? (2)

Ohtuleht.ee, 15. detsember 2018, 10:00
Mõned inimesed püsivad ka joobes sõbralikud, aga mõned muutuvad vihaseks.  Vida Press
Alkohol mõjub inimestele erinevalt. Psühholoogid ütlevad, et purjus inimesi on nelja tüüpi: Hemingway, hull professor, Mary Poppins ja Mr Hyde.

Missouri-Columbia ülikooli uurijad palusid 364 mehel ja naisel teha kaks korda isiksusetesti. Esimeses testis hindasid inimesed ennast, missugused nad on kainena. Teisese testis aga seda, missugused nad on alkoholi mõjul. Selle põhjal jagasid uurijad inimesed neljaks tüübiks.

Hemingway

Siia rühma kuuluvad need, kes muutuvad juua täis peaga üsna vähe. Need õnnelikud inimesed püsivad ka joobes terasemad ja intelligentsemad kui teised alkoholi tarvitanud inimesed. Nad on usaldusväärsemad ja mõistavad paremini abstraktseid asju.

Grupp sai nime kirjanik Hemingwaylt, kes ütles, et tema võib juua palju viskit ja purju ei jää.

Hull professor

Võrreldes eelmise rühmaga kutsub alkohol nendes inimestes esile dramaatilised muutused. Alkohol teeb sellised tüübid väga julgeks. Vaiksest introverdist saab intensiivne suhtleja. 20% uuritutest kuulus sinna rühma, enamik neist mehed.

Mary Poppins

15% protsenti muutub juues Mary Poppinsiks, kes on sõbraliku ja toreda lapsehoidja võrdkuju. Suurem hulk siia rühma kuulujatest on naised, kes on ka joobnuna sõbralikud, koostöövalmid ja mõistvad. Uurijate arvates on nad vastutustundlikud alkoholitarvitajad, kellel on teistest vähem probleeme alkoholiga.

Mr Hyde

Need on äraarvamatud tüübid, kes muutuvad täis peaga ebameeldivaks.  Seda tüüpi inimesed on joobnuna vastutusvõimetud, rumalad ja vihased. Neil on suurema tõenäosusega mäluhäireid ja neil on purjus peaga sagedamini politseiga sekeldusi. Selliseid oli 23% osalenutest.

Allikas: The Telegraph

Samal teemal

17. märts 2019, 12:02
HIINA MEDITSIIN EMOTSIOONIDEST: nii mõjutavad tervist muretsemine ja viha
26. detsember 2018, 08:30
ANNA NÜÜD MAKSALE PUHKUST! Need on olulisemad ravimtaimed, mis toetavad maksa
26. detsember 2018, 08:00
KAS OLED TOIMIV ALKOHOOLIK? 4 märki, et kontroll kipub kaduma
25. detsember 2018, 16:17
LÄHEDANE JOOB? Mis aitab teda, aga mis teeb asja veel hullemaks?

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee