Sa saad kohvi joomisest kõige rohkem kasu, kui jood seda tund aega pärast voodist välja tulemist.Foto: Vida Press
Ohtuleht.ee 8. november 2018 06:00
Hommikuti võivad su tuju ära rikkuda sissemagamine, liiklusummikud, paduvihm.  Aga on ka harjumusi, millest tasuks loobuda, et päev algaks paremini.

Sa jood kohvi liiga vara

Kas kohvi joomise jaoks on tõesti olemas halb aeg? Jah! Inimese energiatase hakkab pärast ärkamist ise loomulikul teel tõusma, seega võib kohvist saadud lisaenergia sind närviliseks muuta. Sa saad kohvi joomisest kõige rohkem kasu, kui jood seda tund aega pärast voodist välja tulemist, sest siis on loomulik energia jõudnud oma haripunkti ja kohvist saadud lisaenergia hoiab sind erksana kuni pärastlõunani.

Sa sööd hommikul liiga vähe

Peotäis marju segatuna Kreeka jogurtisse võib küll näida täusliku tervisliku hommikusöögina, kuid sinu keha ei vea sealt saadud energiaga lõunani välja. Sellise hommikusöögiga jääb kõht tühjaks ja vajaka jääb ka tähtsatest toitainetest. 

Sa kontrollid hommikuti esimese asjana e-posti

See on üks vastik harjumus, millest peaksid vabanema nii kiiresti kui võimalik! Üles ärgates esimese asjana e-kirjade lugemine võib terveks päevaks tuju alla viia ja stressi tekitada. Selle asemel võiksid keskenduda hommikuti hoopis endale: käi sörkimas, naudi tassikest teed või aja elukaaslasega juttu ning muretse tööasjade pärast alles tööle jõudes.

Allikas: Women's Health