Hea nõu

KÜÜNED MURDUVAD? 5 kõige sagedasemat põhjust, miks need on nii viletsad 

Ohtuleht.ee, 13. juuli 2021 05:00
Küüsi kahjustab kõige sagedamini niiskus. Foto: Vida Press
Kergesti kooruvad ja murduvad küüned on väga sage probleem. Kui  need  muutuvad ootamatult hapraks, võib kahtlustada ka mõnd terviseprobleemi. 

Niiskus. Kõige sagedamini on habraste küünte põhjustajaks liigne niiskus. Kui sõrmeotsad saavad märjaks, kuivatad neid, siis saavad uuesti märjaks ja nii edasi. Pidev sõrmede niisutamine ja kuivatamine põhjustab haprust. See võib tulla nii liiga sagedasest pesemisest või ka sellest, et sa ei kanna nõusid pestes korralikke kummikindaid. Vesi muudab küüned ka pehmeks ja kergesti murduvateks.

Kraapimine ja närimine. Küünte pidev närimine, nende nokkimine või  kasutamine näiteks millegi avamiseks või kraapimiseks muudab küüned kergesti katkiminevateks.

Foto: Pexels

Kemikaalid. Kodukeemia võib küüsi kahjustada, nagu ka geelküüned, värviline küünelakk ja küünelakieemaldaja, eriti kui eemaldajas on atsetooni. Eelista värvitut küünelakki, võimalikult looduslähedasi tooteid ja kanna kodu puhastades kindaid. Küsi spetsialistidelt nõu korralike küünehooldusvahendite kohta.

Foto: Pexels

Kilpnäärme alatalitlus. See tähendab, et kilpnääre ei tööta piisavalt aktiivselt ja ei tooda piisavalt hormoone. Sellega kaasnevad ka väsimus, ootamatu kaalutõus, liigesevalud, nõrkus ja väga tugev voolus menstruatsiooni ajal. Nende sümptomite korral peaksid arsti poole pöörduma.

Rauapuudus. Rauapuuduse korral kaasnevad lõhkistele küüntele ka külmetavad käed-jalad, kahvatu nahk, peavalud ja vilets isu. Võiksid üle vaadata oma toitumise ja kui sümptomid üle ei lähe, küsi abi arstilt.