Apteegis käisid end vaktsineerimas ka need, kes polnud kunagi enne vaktsineerinud. Foto: Vida Press
Toimetas Sirje Maasikamäe 20. november 2018 16:49
Kuu ajaga vaktsineeriti apteekides gripi vastu ligi kümme tuhat inimest.  Apteegis käis vaktsineerimas ka Eesti president Kersti Kaljulaid.

Eelmisel gripihooajal vaktsineeriti Eestis  52 000 inimest gripiviiruse vastu. Tänavu lasi end kuu aja jooksul ainuüksi apteegis vaktsineerida 10 000 inimest. "Inimeste kõrgendatud huvi apteegis vaktsineerimise vastu innustab meid jätkama apteegis vaktsineerimist ka tulevikus,“ ütles Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) juhatuse liige, proviisor Kristiina Sepp.

Kristiina Sepp, kes on ka Euroopa Farmaatsialiidu (PGEU) asepresident, rõhutas, et projekt on positiivne üllatus teistelegi riikidele. „Euroopa kolleegide hinnangul on Eestis kiirelt ja edukalt käivitunud projekt tõeline edulugu ja eeskuju kogu Euroopas.“

EAÜ andmetel said projekti tulemusena gripivaktsiini arvestatav osa neist inimestest, kes pole kunagi enne vaktsineerimas käinud.  „Võib eeldada, et statistikas näeme ka perearstide juures vaktsineeritute hulga kasvu, sest laiaulatuslik teavitustöö on mõju avaldanud,“ selgitas Kristiina Sepp.

Eesti Apteekide Ühenduse pilootprojekt “Gripiviiruse vastu vaktsineerimine apteegis 2018/2019 hooajal” kestis 10. oktoobrist 10. novembrini. Esmakordselt Eestis oli võimalik vaktsineerida gripi vastu apteegis.