Terviseuudised

Juhtumist kirjutanud arsti ja tema patsienti tabasid solvangud ja mõnitamine. 

ALTERNATIIVRAVI AJAS HAIGUSE HULLUKS: kaaniravi viis inimese gangreenieelse seisundini 

Sirje Maasikamäe, 27. november 2018 00:01
KÜSITAV KAANIRAVI. Kes soovib peale traditsioonilise ravi proovida ka midagi muud, võiks pidada nõu arstiga. Foto: Vida Press

Hiljuti kirjutas veresoontekirurg Veronika Palmiste oma Facebooki-lehel hirmutava loo lupjunud arteritega patsiendist, kes üritas parandada jalgade verevarustust kaaniraviga. Asi läks hoopis hullemaks: kui enne oli haigus kontrolli all, siis pärast alternatiivravi oli tekkinud gangreenieelne seisund.

Pildil olev kaanidega ravitud jalg on koledate haavanditega, nagu mingi meditsiiniõpiku näide. Foto on avaldatud patsiendi nõusolekul. Miks otsustas arst juhtumi avalikuks tuua? „Tahtsin korrale kutsuda eelkõige patsiendid, kellel on diagnoositud alajäsemete arterite lupjumine, et nad ei teeks midagi sellist, mis teeb naha katki ning põhjustab mitteparaneva haavandi,“ selgitab Veronika Palmiste. „Kõigil neil patsientidel on olemas vähemalt perearst või -õde, kelle käest nõu küsida.“ Veresoontekirurg rõhutab, et ka tema pole jätnud kellelegi vastamata, kui tema käest on jalgade ravi suhtes nõu küsitud. Õnneks pole nii äärmuslikud juhtumid tema praktikas tavapärased, kuid aktiivne arst otsustas, et ta sekkub pigem varem kui hiljem.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.09.2020
OLED SAGELI TÕBINE? 10 igapäevast halba valikut, mis tõmbavad haigusi ligi
06.01.2019
JÄLLE SINIKAS! Perearst selgitab, millal peaks nende pärast muretsema
10.00.2019
Perearstid saavad nüüd küsida e-konsultatsiooni ka veresoontekirurgidelt