Meeled

KAS OLED TEISTEST TARGEM? Kui sul on need omadused, siis ehk oledki keskmisest nutikam (14)

Ohtuleht.ee, 21. veebruar 2021 16:00
Pere vanimad lapsed on sageli intelligentsemad kui teised. Foto: Vida Press
Kas oled vahel mõelnud, et tegelikult oled teistest palju targem? Kui sul on need üheksa omadust, siis oled võib-olla tõesti keskmisest nutikam.  

1. Oled introvert

Uuringute järgi on 60% andekatest lastest introverdid ehk pigem sissepoole pöördunud inimesed. Täiskasvanuna aitab see omadus paremini maailma asju mõista. Üle 75% inimestest, kelle IQ on 160, on introverdid.

Foto: Pexels

2. Sind toideti lapsena rinnaga

Brasiilias tehtud uurimuses jälgiti 6000 inimest sünnist kuni 30. eluaastani. Tõdeti, et pikalt rinda saanud lapsed sooritasid täiskasvanuna intelligentsusteste paremini kui need, keda oli rinnaga toidetud vaid kuu või alla selle. Rinnaga toidetud lastel oli tulevikus ka parem palk kui nendel, keda toideti lutipudelist.

Foto: Pexels

3. Oled pere vanim laps

Pere vanimad lapsed on sageli teistest intelligentsemad, kuid põhjus pole geneetikas. 2007. aastal tehtud uuring tõestas, et põhjused peituvad keskkonnas ja peresuhetes. Esiklaps saab kogu vanemate tähelepanu. Pere vanim laps on ka nooremate õdede-vendade õpetaja ja see arendab ka tema enda võimet elus paremini hakkama saada.

Foto: Pexels

4. Oled uudishimulik

Inimesed, kes on uudishimulikud, on teistest teadmishimulisemad. Neil on palju uusi ideid ja nad suudavad paremini ka keerulisi probleeme lahendada.

Foto: Pexels

5. Räägid iseendaga

6. Oled musikaalne

On tähele pandud, et musikaalsete inimeste ajud töötavad teisiti kui teiste omad. Teatud ajupiirkonnad, mida muusika aktiveerib, on musikaalsetel inimestel aktiivsemad kui teistel. Samad ajuosad mõjutavad ka mälu toimimist ja keelelist võimekust.

Foto: Pexels

7. Oled paindlik

Intelligentsed inimesed tulevad elus muutustega paremini toime. Nad on võimelised paremini ka oma käitumist muutma.

Foto: Pexels

8. Sul on hea enesevalitsemisvõime

Uurijad on leidnud seose ka intelligentsuse ja enesekontrolli vahel. Ühes 2009. aastal tehtud uuringus korraldati katse, kus oli valida kahe preemia vahel. Valikus oli väiksem preemia, mille sai kohe kätte, ja suurem preemia, mille sai kätte hiljem. Need, kes suutsid preemiat oodata ehk kes valisid suurema preemia, aga hiljem, tegid teistest paremini intelligentsusteste.

9. Oled vasakukäeline

Arvatakse, et vasakukäelised on vaimselt paindlikumad ja neil on hea mälu. Nad on ka loovad mõtlejad, kel on kogu aeg uusi ideid.