Keha

TEADLASED HOIATAVAD: lõpeta kohe iga päev duši all käimine! (42)

Ohtuleht.ee, 27. september 2019 06:00
Liigne dušitamine rikub naha kaitsekihti. Foto: Vida Press
Igaüks soovib olla puhas, värske ning lõhnata hästi. Lihtsaim viis seda saavutada on käia iga päev duši all. Kuid California ülikooli teadlased hoiatavad: nii sage duši all käimine ei ole ei vajalik ega tervisele kasulik.

Seep eemaldab nahalt loodusliku kaitsekihi, põhjustades naha kuivust ja karedust, kirjutab Higher Perspective. Šampoon teeb sedasama juustega, mis põhjustab juuste kuivust ning nende hapramaks muutumist.

Tõde on see, et keha suudab ka ise end puhtana hoida. Duši all eemaldatakse nahalt küll pealmine surnud nahakiht, kuid mida rohkem keha nühkida, seda rohkem tehakse liiga ka tervele nahale, eemaldades selle niiskuse eest vastutavaid rasvade- ning lipiidikihi. Nii jääb aga nahk kaitseta ning on vastuvõtlikum kõikvõimalikele nakkustele.

Foto: Pixabay

Kui sageli võiks duši all käia? Teadlased soovitavad seda teha minimaalselt üle päeva. Kui vahepeal vajab keha värskendust, loputa sellelt lihtsalt veega maha higi ja mustus, pöörates erilist tähelepanu kubemele, kaenlaalustele ja jalgadele.

Kui sellest reeglist kinni pidada, hakkab keha end peagi palju mõnusamana tundma. Rääkimata sellest, et sa saad nii säästa raha – nii veearve pealt kui ka seebile ja kehakreemide pealt. Samuti võimaldab see meetod sul lõhnata täpselt sinu enda moodi.

Samal teemal

02.10.2021
HOIA HELLALT VAGIINAT! 3 asja, mida naine ei tohiks pärast seksi kunagi teha
20.09.2021
EI SUUDA KOHVITA ELADA? Need 6 märki viitavad, et oled sellega liiale läinud
27.08.2021
KEHA HAISEB VASTIKULT? 4 kahtlast lõhna, mida ei tohi tähelepanuta jätta
30.07.2021
PISS HAISEB IMELIKULT? Need on 6 kõige tavalisemat põhjust