Lapsed

Annabeli närvirakuvähi ravim saab riikliku rahastuse 

Toimetas Marvel Riik, 30. november 2018 11:57
Foto: Erakogu
Sotsiaalministeerium on 23. novembril esitanud kooskõlastamiseks eelnõu, mille kohaselt saab neuroblastoomi säilitusravim Beetadinutuksmab riikliku rahastuse. Sama ravim ravis terveks 7aastase Annabeli, kelle võitlust vähiga jälgis „Pealtnägija“.

„Kõige meiega toimunud halva taustal on meil hea meel, et kõigest sellest on sündimas midagi kasulikku ja Annabel on muutnud maailma natukene paremaks,“ ütles Annabeli ema Marianne Lõhmus uudist kuuldes Eesti vähihaigete laste vanemate liidu vahendusel.

Samal teemal

Tüdruku keerulisest diagnoosist möödus just kaks aastat. „Pahalane on endiselt kaotusseisus, Annabel käib koolis ja naudib argipäeva, kosub tasapisi ning kogub immuunsust,“ rääkis Annabeli ema lapse eluolust.

Annabeli lugu jõudis avalikkuse ette eelmisel aastal. Septembris Lagedi koolis kooliteed alustanud Annabelil avastati 2016. aasta novembris üks vihaseim lasteea pahaloomuline haigus – närvisüsteemiga seotud kasvaja neuroblastoom. Pahalase avastamise hetkeks oli see endale võtnud poole tüdruku rindkerest, painutanud kõveraks selgroo ning surunud kokku ühe kopsu. Haiglasse tõtati kui pealtnäha täiesti tervel lapsel tekkis ühel tavalisel õhtupoolikul ootamatult õhupuudus. Arstid diagnoosisid kolmanda staadiumi kõrge riskiga vähi.

Väike tüdruk võitles vapralt ning sai raskest haigusest võitu.