Uudised

OLI KA AEG! Õed ja hooldustöötajad hakkavad saama lisatasu nädalavahetuse ja öötöö eest (10)

Ohtuleht.ee, 30. november 2018 13:26
Foto: Teet Malsroos
Järgmise aasta 1. aprillist on õdede tunnitasu öösel, ajavahemikus kell 22.00-06.00, 5 protsenti kõrgem. Nädalavahetusel töötamise tunnitasu suureneb 10 protsenti alates 1. aprillist 2020. aastal. 

„Tervishoius on ööpäevaringne töö patsientide eest hoolitsemiseks hädavajalik. Samas on öötöö vaimselt ja füüsiliselt äärmiselt kurnav ning peab olema tööde puhul, kus öötööd ei ole võimalik vältida, vääriliselt tasutud. Saavutatud kokkulepe on selge märk, et Eestis on hakatud tervishoiutöötajate tööd senisest enam väärtustama,“ selgitas Eesti Õdede Liidu asepresident Gerli Liivet.

Samal teemal

Samuti lepiti kollektiivlepingus kokku, et tervishoiutöötajal on õigus saada lisaks põhipuhkusele 5-7 kalendripäeva tasulist lisapuhkust aastas. See on kaks lisapuhkuse päeva rohkem kui seni.

Õed ja hooldustöötajad on arvukaim tervishoiusüsteemis töötav jõud, kellega patsiendid kõige enam vahetult ja intensiivselt kokku puutuvad ning seetõttu on oluline paremate töötingimuste pakkumisega ennetada õdede ja hooldustöötajate läbipõlemist,“ rääkis Gerli Liivet.

Eesti Õdede Liit hindab läbirääkimistel saavutatud kokkuleppeid tervishoiu kvaliteedi jätkusuutlikuse tagamise seisukohalt oluliseks, sest need toetavad õdede ja hooldustöötajate vaimset tervist, vähendavad töötajate läbipõlemist ja suurendavad tööga rahulolu.

Eesti Õdede Liit on suurim õendustöötajate kutseorganisatsioon Eestis, kuhu kuulub ligi 4000 liiget. 

Samal teemal

17.04.2018
Aasta õe tiitli pälvis Irina Tohus
16.01.2018
Eesti parim hooldustöötaja on tänavu Marina Kaldas
28.07.2017
KUTSELIIT: hooldus- ja õeteenus peab kõigile olema kättesaadav
12.04.2017
Eestis töötab õena 9175 inimest