Hea nõu

VITAMIINIPOMMID! 4 hädavajalikku taime viirusteajaks  

Ohtuleht.ee, 8. detsember 2018 14:36
Taimeteed võib juua mitu korda päevas. Foto: Vida Press
Külmetusviiruste hooajal tasub meeles pidada, et nii immuunsüsteemi tugevdada kui ka haigusnähte leevendada saab mõnede taimedega. Näiteks nende neljaga, mis on haigusteperioodil hädavajalikud.

Need on neli tõelist vitamiinipommi, mis su keha sügistalvisel ajal turgutavad.

Kibuvitsamarjad 

on tõelised vitamiinipommid. Marjadel on tugev põletikuvastane toime, eriti head on need marjad liigesehaigetele ning külmetushaiguste tekkimisel algusperioodil. Need aitavad ka seedeprobleemide korral, nii kõhulahtisuse kui kinnisuse korral ja on hea diureetikum.

Leedrimari 

Samal teemal

annab mõnusalt energiat. Kui iga päev juua klaas leedrimarjamahla, võid olla kindel, et oled keha varustanud vajaliku koguse C- ja B-vitamiinidega ja mineraalainetega. Kõik see on tõeline energialaks, mida sa rõske talve hakul vajad. Kui tunned, et külmetus hakkab tulema, joo suur klaas kuumaks aetud leedrimahla õhtul ja poe kohe voodisse. Hommikul ärkad kui uus inimene.

Astelpaju 

aitab vitamiinivaeguse ja nohu vastu. Astelpajumarjad sisaldavad palju C-, B- ja E-vitamiini ja beetakaroteeni, mis mõjuvad kehale tõelise vitamiinipommina. Ja just vitamiine ongi külmetusviiruste perioodil vaja. Lisaks on astelpajumarjad head seedeprobleemide korral ning bronhiidiga on hea kuum meega astelpajumahl.

Tüümian 

ehk aed-liivatee aitab köha vastu. Lisa tüümianile nõmmliivateed ja liiter keeva vett, lase tõmmata kümmekond minutit, magusta tee meega ning parim ravim köha, ka läkaköha vastu on olemas. See segu aitab pärssida ka bakterite tegevust ning on hea igemepõletiku korral.

Allikas: Bild der Frau