Keha

KAUGELEARENENUD VÄHIST PARANENUD MEES: „Korra oli tunne, et äkki laseks kõigel minna. Siis otsustasin, et mina ei anna alla!“ (16)

Sirje Maasikamäe, 11. detsember 2018, 00:01
Vähiravi ajal sai Rain Siemer jõudu loodusest: ta istus tunde mere ääres. Foto: Tiina Kõrtsini

Vahel kurdavad inimesed, et elus on raske ja keeruline. Aga päriselt raske on siis, kui su elu on ohus,” teab Rain Siemer (42), kel õnnestus paraneda kaugelearenenud vähist. Haigusest, rasketest hetkedest ja tervenemisest räägib ta uues raamatus, mille pealkiri ütleb kõik - “Elus”. 

Rain Siemer oli haigeks jäädes 29-aastane edukas mees. Tal oli elukaaslane, pooleteiseaastane tütar, uus korter, meeldiv töö kirjastuses ja korralik palk. Raske haigus ei sobitunud kuidagi sellesse toredasse pilti. “Et mu haigus nii kaugele jõudis, olin ka ise süüdi,” tunnistab mees, kes püüdis aina tugevnevaid kõhuvalusid ja kõrvetisi kuni viimase hetkeni eirata. “Ma ei saanud enam süüa korralikult, aga elasin rahulikus tempos edasi. Mul oli ka enne olnud kõrvetisi ja kõhuvalusid. Võtsin mingeid rohtusid, mis algul leevendasid. Arsti juurde läksin viimases hädas. Endale on ju raske tunnistada, et tervisega võib midagi tõsist olla.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12. oktoober 2020, 05:00
JUUKSED KUKUVAD PEAST? 7 õiget ja 5 vale uskumust juuste väljalangemisest
25. september 2020, 06:00
Rinnavähendusoperatsiooni teinud naine: „Minu juures nähti ainult tisse. Mind alandati ja mõnitati.”
21. september 2020, 07:00
RAHA ON PIDEVALT PUUDU: need rumalad mõtted ei lase sul eluski rikkaks saada!
20. september 2020, 09:29
HIINA MEDITSIIN EMOTSIOONIDEST: nii mõjutavad tervist muretsemine ja viha