Keha

KAUGELEARENENUD VÄHIST PARANENUD MEES: „Korra oli tunne, et äkki laseks kõigel minna. Siis otsustasin, et mina ei anna alla!“ (16)

Sirje Maasikamäe, 11. detsember 2018, 00:01
Vähiravi ajal sai Rain Siemer jõudu loodusest: ta istus tunde mere ääres. Foto: Tiina Kõrtsini
“Vahel kurdavad inimesed, et elus on raske ja keeruline. Aga päriselt raske on siis, kui su elu on ohus,” teab Rain Siemer (42), kel õnnestus paraneda kaugelearenenud vähist. Haigusest, rasketest hetkedest ja tervenemisest räägib ta uues raamatus, mille pealkiri ütleb kõik - “Elus”. 

Rainilt on sageli nõu küsitud – seda teevad vähihaiged, nende lähedased ja sõbrad. “Minu mõte on, et raamat annaks neile usku ja lootust. Ka neile, kes pole pole haiged, kuid kel on teisi eluraskusi,” loodab Rain, kelle haigusest on möödas nüüd juba 10 aastat. Miks ilmus raamat nii palju hiljem? Tema lugu on tahetud varemgi kaante vahele panna, kuna ta on nii optimistlik, positiivne ning näide õnnestumisest. Aga Rain tahtis oodata. Enne raamatut tegi ta läbi kõikvõimalikud uuringud. Ta tahtis, et haigusega oleks punkt. Et oleks kindel, mis olukorras ta on. Raini arvates jagatakse vähist tervenemise lugusid vahel liiga vara.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

11. oktoober 2019, 06:00
HIINA MEDITSIIN EMOTSIOONIDEST: nii mõjutavad tervist muretsemine ja viha
21. august 2019, 15:27
Tuleõnnetuses kannatanud naine: iseendaga rahu saamiseks tuli Eestist lahkuda
11. august 2019, 16:00
NAINE, JÄLGI OMA TERVIST! Neid 8 märki ei tohi kindasti ignoreerida!
29. juuli 2019, 06:00
EI TAHA TÖÖLE MINNA? Need ametid tekitavad tõesti rohkem depressiooni

16 KOMMENTAARI

h
Helle 11. detsember 2018, 16:29
See on Teie soovmõtlemine, nagu ka see, et mingit kristallikesed teevad õnnelikuks või et keegi paneb needusi peale ja keegi võtab maha...
h
Helle 11. detsember 2018, 12:33
Kui Teie usute, et inimene mõtleb endale ise vähi külge,siis on see Teie õigus nii mõelda. Mina aga jagan teadlaste ja arstide seisukohta, kes on seisukohal, et vähk on lihtsalt üks halb rakumuutus, mis võib tabada meist absoluutselt igaüht.
Loe kõiki (16)