Hea nõu

TOO KOER MAJJA! 8 olulist põhjust, miks koeraomanikud on teistest õnnelikumad ja tervemad (5)

Ohtuleht.ee, 20. märts 2021 15:00
Koeraomanikel on parem nii vaimne kui kehaline tervis. Foto: Vida Press
Uuringud näitavad, et koeraomanikud on võrreldes teiste inimestega paremas vormis, neil on parem enesetunne ja nad kurdavad vähem  üksinduse üle. Loe, kuidas veel  koer tervist mõjutab!

 1. Looma paitamine vähendab stressi

Koera silitamine alandab vererõhku. Kui kolleegid pole vastu, võiks koera ka tööle kaasa võtta. Arvatakse, et töökohtades, kuhu tohib minna koeraga, edenevad asjad tõhusamalt - koeraga suhtlemine vähendab stressi ja annab energiat.

Foto: Pexels

2. Süda on tervem

Koeraomanik liigub koos lemmikuga palju väljas. Victoria ülikoolis tehtud uuringu järgi liiguvad koeraomanikud vähemalt viis tundi nädalas, aga need, kel koera pole, poole vähem.

Jalutamine aitab hoida vererõhu korras. Koer mõjub hästi isegi neile, kel on juba süda haige. Näiteks pikendab koer südame rütmihäiretega inimeste elu.

Foto: Pexels

3. Rohkem suhtlemist

Inimestele on lihtsam läheneda, kui neil on kaasas karvane sõber. Ratastoolis inimesed ütlevad, et nad saavad teiste inimestega paremini kontakti ja neid aidatakse rohkem, kui neil on koer kaasas.

Foto: Pexels

4. Koeraomanikud saavad oma eluga paremini hakkama

Koeraomanikud tülitavad vähem arste pisiprobleemidega. Koeraomanikud tunnevad, et nad on olulised ja kuuluvad kuskile. Uuringud näitavad, et karvane sõber aitab üksinduse vastu samamoodi kui teine inimene.

Foto: Pexels

Lastel, kes on kasvanud peres, kus oli ka koer, on vähem allergiat, kõrvapõletikke ja viirushaigusi. Põhjuseks peetakse seda, et koerad toovad tuppa mustust ja baktereid, mis aitavad tugevdada lapse immuunsüsteemi. Ka koeraga koos elavad täiskasvanud on teistest tervemad.

Ka kassid pakuvad tervisele kaitset, kuid koer siiski juhib ülivõimsalt.

Foto: Pexels

6. Koeraomanikud elavad kauem kui kassiomanikud

Põhjuseks peetaks asjaolu, et nad liiguvad rohkem. Neil on ka vere kolesteroolitase madalam ja nad elavad kergemini üle südameinfarkti. Ka stress ei räsi neid nii palju kui teisi. Elu aitab pikendada ka tugev hingeside koeraga.

Foto: Pexels

7. Tervendav musi

On teadlasi, kes arvavad, et koera märg musi võib mõjuda nagu probiootikumid. Jogurtis ja hapendatud piimatoodetes sisalduvad probiootikumid aitavad näiteks ärritud soole ja isegi vaimsete probleemide korral. Võimalik, et näo limpsimisel saadud bakterid võivad tugevdada inimese immuunsüsteemi.

Foto: Pexels

8. Vaimne tervis on paremas korras