Keha

Kas said nädalavahetusel piisavalt seksi? Spetsialist: lõpeta kordade lugemine! (14)

Ohtuleht.ee, 27. juuni 2021 18:00
Pole vaja loendada seksikordi ja võrrelda seda teistega! Foto: Vida Press
Mis sulle seostub sõnaga seks? Kas see on laupäevaõhtune vahekord koos abikaasaga teki all? Või seostub sellega kerge flirt tänaval? Või toob see meelde hoopis eneserahuldamise?

Inimesed mõistavad sõnu erinevalt. Kuigi enamikule tuleb sõnaga seks meelde paarisuhteseks, on viimastel aastakümnetel muutunud palju laiemaks arusaamad, mida peetakse seksiks, selgitavad seksiterapeudid Yle portaalis.

2000ndatel aastatel on kasvanud huvi uute seksikogemuste vastu ja valitseb trend, et soovitakse mitmekülgsemaid kogemusi. Sellest hoolimata kajastab meedia seksi valdavalt ikka kui naise ja mehe vahekorda.

Spetsialistide arvates peetakse ka üksteise hellitamist või suuseksi ikka veel vaid eelmänguks, mis on vajalik teekond vahekorrani. Ka sooloseksi ehk enesearahuldamist ei peeta sageli seksiks. Seksispetsialistide arvates võib see mõjuda inimeste enesetundele halvasti.

Ära loenda kordi!

Üldiselt peetakse naise orgasmi hea seksi mõõdupuuks, kuid seksiterapeutide hinnagul on sellest palju olulisem üldselt kogetud nauding. Spetsialistid ütlevad, et pole vaja orgasme kokku lugeda.

Naised, kel on raskusi orgasmiga, tunnevad end sageli pahasti, sest nad kogeksid oma naudinguid kuidagi valesti. 

Probleemina näevad seksiterapeudid ka seika, et seksi hinnatakse väga sageli selle järgi, mitu korda ollakse vahekorras, kuid seks on ka palju muud kui vahekord. Seks ei tähenda ainult suguühet. 

Kordade arvestamine võib tekitada nii meestel kui naistel rahulolematust, kui nad hakkavad end võrdlema sellega, mida on uuringutes või küsitlustes vastanud teised inimesed. Vahekordade hulk ei kõnele mingil juhul rahulolust, selline võrdlemine võib olla isegi ohtlik, arvavad spetsialistid.