Meeled

HIINA MEDITSIIN EMOTSIOONIDEST: nii mõjutavad tervist muretsemine ja viha (4)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 11. oktoober 2019, 06:00
Oma meelele tuleb ka puhkust anda, liigsed mõtted ja tunded on vaja peast välja saada.Foto: Vida Press
Hiinlased teavad, et kõik haigused saavad alguse emotsioonidest. Indiast, Hiinast või Jaapanist tulnud alkeemilistes tehnikates räägitakse sellest, et inimene peab oma emotsioonidest vabanema. Aga miks? 

Põhjus on lihtne. Emotsioon on energia, vibratsioon, aga kuna meie kehas on 70–80% vett, mis on väga tundlik sageduste muutustele, siis on see tundlik ka emotsioonide vibratsioonile, kirjutatakse Tervise Alkeemia blogis.

ˇKujutame meie kehas olevat vett kui järve. Kui meie meel on rahulik ja veepind peegelsile, saame selgelt näha „kuu“ peegeldust (universumit). Emotsioonide vibratsioon mõjutab meis olevat vett, selle tagajärjel hakkab vesi lainetama ja me ei näe enam „kuud“ selgelt.

Emotsioon on nagu kivi. Kui kivi kukub vette, tekitab see väikese lainetuse. Kui meil on üks kivi ehk emotsioon, tekib kerge ühtlane lainetus, millega meie meel saab pingutuseta hakkama. Kui aga emotsioone on palju, tekib segadus ja kaos – tugev lainetus, kus lained põrkuvad üksteise vastu ja tekib torm. Lained löövad üle pea kokku. 

Foto: PixabayHiina meditsiinis eristatakse viit põhiemotsiooni – viha, rõõm, kurbus, muretsemine ja hirm. Need kõik mõjutavad meie energiat ja igal on oma liikumise suund. Viha toob energia üles, hirm viib selle alla, liigne rõõm kasutab energia ära, muretsemine või liigne mõtlemine seiskab selle (n-ö sõlmib energia kinni) ja kurbus hajutab energia.

Tavapärane näide elust  – me vihastame kellegi või millegi peale, selle tagajärjel tõuseb energia üles. Kui me ei suuda sellest emotsioonist lahti lasta, vabaneda ja pidevalt mõtleme sellele, siis energia seiskub ja me lähme tasakaalust välja ning tekivad probleemid.

Foto: Pixabay


Liiga palju mõtteid ja tundeid

Praegusel ajal on inimestel liiga palju emotsioone, mõtteid ja informatsiooni. Tehes midagi, mõtleme juba järgmisele asjale või tegevusele, me ei suuda keskenduda ühele ja meie kehas olev vesi lainetab kogu aeg. Kui me proovime mõnda aega mitte midagi mõelda, siis see tavaliselt ebaõnnestub. 

Foto: Pixabay

Samal teemal

eile, 07:32
HEA PÄEV ALGAB NII! Ajurveeda soovitab hommikuks neid uusi harjumusi
1. oktoober 2019, 08:00
HIINA MEDITSIIN SOOVITAB: see taim peaks olema nüüd igas kodus!
17. september 2019, 07:00
PINGUTAD HIRMSASTI, AGA KAAL EI LANGE? Geenid ja veel 9 põhjust, miks just sinul on nii raske
15. september 2019, 12:00
IMELIKUD TERVISEHÄDAD? 10 kõige tavalisemat asja, mida naised ei tea üleminekuaastatest

4 KOMMENTAARI

m
mulle kohe meeldib see huumorilugu 11. oktoober 2019, 13:26
juba algus on väga võimas huumor, vesi on inimese kehas seotuna struktuurides , kuidas ta saab loksuda !!!! Edasine on sama....
,haiged vanad ja Väikse pensioniga 281€ .elada vaesuses iga kuu lõpus-ON leiva puudus; 20. märts 2019, 08:28
KAS igati TERVE JA TOIMETULEV PEREKOND ÜLDSE MURETSEB JA TIHTI KODUS ,VÕI TÖÖL VIHASTAB ??? Ega ei muretse küll !
Loe kõiki (4)