Keha

KAS MAGASID KÕHULI VÕI SELILI? Nii mõjutavad tervist 4 levinumat asendit (3)

Ohtuleht.ee, 6. jaanuar 2021 05:00
Kallima kaisus magamine teeb inimese tervemaks. Foto: Vida Press
Võib-olla oled küll märganud, et selili magamine soodustab norskamist, kuid tõenäoliselt ei ole sa teadvustanud, kuidas mõjutavad magamisasendid su tervist üleüldiselt.

Ehk nagu väidab ajakirjas Neurology avaldatud uuring – asi on hullem, kui hommikul kange kaelaga ärgata. Siin on neli levinumat magamisasendit ja nende mõju organismile.

Selili magades

Samal teemal

võib sul uuringute andmeil olla suurem risk haigestuda uneapnoesse, mis põhjustab magamise ajal hingamisseisakuid. Selle tagajärjel ei jõua ajusse piisavalt hapnikku ning inimene on kogu aeg väsinud. Kui sa aga hommikuti tunned end värskena, maga selili rahulikult edasi.

Külili magamine

on üsna tervisesõbralik – nii magades ei ole sul enamasti probleeme ei kaela- ega õlavaluga ning Austraalia teadlaste hinnangul võib see magamisasend uneapnoe sümptomeid leevendada. Kui sind vaevavad aga kõrvetised, püüa paremal küljel magamise asemel magada vasakul. Samas võib vasakul küljel magamine Stanfordi ülikooli teadlaste hinnangul panna inimese sagedamini õudusunenägusid nägema.

Kõhuli magamine

ei ole kehale just kõige parem, seda on ikka räägitud. Kuid mõned uuringud näitavad, et ka kõhuli magamine võib leevendada uneapnoe sümptomeid. Et nii magades kaela ja selga ei koormaks, tuleks kõhuli magades nägu küljele keerata. Üks hea asi on selles asendis magamisel veel: siis nägevat inimesed rohkem erootilisi unenägusid.

Kallima kaisus magamine