1. Naha kaitsekiht on ohus
Kuum vesi võib peale mustuse uhuda nahapinnalt ka seda kaitsvad looduslikud rasvad ja kasulikud bakterid. See võib nahka kuivatada ja teha vastuvõtlikuks igasugu nahaprobleemidele.
2. Kuum vesi võib ärritada nahka
Tundliku nahaga inimestel võib liiga kuum vesi põhjustada lausa põletikke. Liiga kuum vesi võib panna naha punetama, kihelema ja ketendama ning nahk võib isegi maha kooruma hakata – peaagu nii nagu päikesepõletuse korral.
Kuum vesi laiendab veresooni ja paneb ka näo liigselt punetama.
3. Kasvab nahahaiguste risk
Kui naha kaitsekiht uhutakse maha, võib tulemuseks olla kuivem ja õrnem nahk, mis võib olla altim igasugustele löövetele.
Kuiv nahk võib hakata kihelema ja sügelema, eriti talvel, kui ilm on külm, aga siseõhk on kuiv. Nahk vajab siis hoopis rohkem kaitset ja kreemitamist.
4. Vererõhk võib tõusta
Ülekuumenenud keha üritab end jahutada vereringe kaudu, mille tõttu võib vererõhk tõusta. Tervele inimesele on see ohutu, aga need, kellel on südame-veresoonkonna haigusi, peaksid olema kuuma dušiga ettevaatlikud.
5. Jahe vesi värskendab
Kui oled harjunud käima kuuma duši all, võib jahedama dušiga kohanemine võtta aega. Kuid jahe, isegi külm dušš on väga kasulik: see paneb sind hommikul paremini liikvele ja kiirendab rasvapõletust.
Jahe vesi ahendab ka poore ja nahk paistab kaunim.
Allikas: Iltalehti
3 KOMMENTAARI