Meeled

KAS OLED AMBIVERT? Seda peetakse parimaks ja edukaimaks isiksusetüübiks (10)

Ohtuleht.ee, 4. jaanuar 2021 05:00
Ambivert on paindlik ja tal on hea intuitsioon.Foto: Vida Press
Inimesi jagatakse tavaliselt avatud ja väljapoole elavateks ekstravertideks  ja sissepoole pööratud introvertideks. Kuid võib olla oled sa hoopis kolmandat tüüpi inimene?

Võid ennast pidada introverdiks või ekstraverdiks, sõltuvalt kumma isiksusetüübi jooni on sinus rohkem. Kuid selle põhjal, kelleks meid peetakse, tehakse meie kohta otsuseid nii koolis kui tööl, kuid unustatakse, et need on vaid kaks äärmust.

Õnneks on olemas ka kolmas rühm – ambiverdid, kellest kirjutas juba psühhiaater Carl Jung. Ambiverte võib olla rohkem, kui sa arvad. Ja nad on edukad ja mõjukad.

Avatud ja kergesti suhtlevaid ekstraverte on peetud alati headeks müügiinimesteks, sissepoole pööratud introverte aga pigem mitte. Kuid 2013. aastal tehti uuring, kas ekstraverdid on tõesti nii head müügiinimesed. Selgus, et ei ole. Leiti, et seos ekstravertsuse ja heade müügitulemuste vahel on üsna nõrk. Parimaid tulemusi tegid hoopis ambiverdid.

Foto: Pexels

Mis on ambiverdi tugevus? Ambiverdi salajane relv on tasakaal. Ekstravert keskendub oma häälele, introvert keskendub kuulamisele, kuid ambivert suudab ühendada mõlemad jooned.

Ambiverdi plussid on ka paindlikkus, tundeelu stabiilsus ja tugev intuitsioon. Ekstraverti mõjutavad palju igasugu välised asjaolud ja introverdid võivad olla liiga tundlikud.

Aga ambivert taipab, millal rääkida ja millal vait olla, millal küsida ja millal vastata, millal survet avaldada ja millal tuleb tagasi tõmmata.

Muide – ambiverdid teenivad teistest rohkem!