Hea nõu

NÜÜD ALGAB UUS ELU! 6 soovitust, et uue aasta lubadused ka täituksid 

Ohtuleht.ee, 1. jaanuar 2019, 10:57
Ära mõtle vaid kaugele tulevikule, vaid sellele, mida saad juba täna paremini teha. Foto: Vida Press
Kindlasti mõtled just praegu, mida kõike sa sel aastal saavutada tahad. Et aasta 2019 vastaks ka päriselt sinu ootustele, siis loe enne lubaduste võtmist endale läbi need kuus olulist punkti.

Eesmärgid on üldsõnalised
Sõnasta eesmärgid konkreetselt: lubaduse "loen rohkem" asemel luba lugeda vähemalt üks raamat kuus, "hakkan sportima" asemel võta eesmärgiks käia vähemalt kaks korda nädalas spordiklubis.

Plaani asemel unistad
Mõtle seatud eesmärgid läbi. Kui soovid muudatust karjääris, loo unistamise asemel konkreetne plaan, kuidas eesmärki saavutada.

Samal teemal

Lubadusi on liiga palju
Lubades muuta korraga kogu oma elu, võid lõpetada tulemusteta. Nii võib suitsetamisest loobumine nurjata kaalu alandamise ja raha säästmine soovi reisida. Mõtle läbi, mis on sulle oluline, ja vali välja olulisim eesmärk, mida tänavu soovid täita.

Mõtled vaid tulevikus
Selle asemel et planeerida, kuidas oled kolme kuu pärast oma eesmärgid saavutanud, mõtle sellele, mida saad täna-homme-lähinädalal ära teha.

Sa tegelikult ei usu iseendasse
Lubadused ei loe midagi, kui sa tegelikult nende saavutamisse ei usu või kujutad ette, kuidas uuel aastal saab sinust täiesti teine inimene. Õpi ennast tundma ja ära takerdu mineviku ebaõnnestumistesse. Eesmärke seades mõtle oma tegelikule keskkonnale ja elurütmile, paljud asjad nendest ei pruugi muutuda.

Annad lubadusi teiste nimel
Lubadus hakata sõbrannaga koos trennis käima või perega looduses matkama saab kohe hoobi, kui teised sinu mõtetega kaasa ei tule. Selle asemel sea eesmärke, mis puudutavad vaid sind. Kui soovid nendesse ka teised inimesed kaasata, räägi nendega läbi.

Allikas: ÕL arhiiv