Keha

KUMB ON ÕIGE? Kas duši all peaks käima hommikul või õhtul? (17)

Ohtuleht.ee, 6. august 2019, 18:00
Dušigeeli pole vaja iga päev kasutada, sest see rikub naha kaitsekihi. Foto: Vida Press
Millal on õigupoolest õige aeg käia duši all – kas hommikul või õhtul? Mis kõneleb hommiku, mis õhtu poolt ja miks on aeg üldse nii oluline?

Muidugi on hügieen tähtis, kuid dušiga ei saa me ainult puhtaks, vaid see  mõjutab ka lihaseid, vereringet ja südant. Aga kas peaksime käima duši all õhtul, et päeva saast endalt maha pesta ja saaks puhtana voodisse pugeda, või peaks  hommikuti esimese asjana duši alla minema?

Üks on selge – iga päev dušitamist ei peeta tervislikuks. Kui seda teha siiski iga päev, ei tohiks seepi või dušigeeli kasutada. Duši all soovitatakse käia üle kahe päeva või veelgi harvem.

Foto: Pexels

Hommikuse duši plussid

Kas oled  unimüts, kes hommikuti ei tuleks hea meelega üldse voodist välja? Siis peaksid kindlasti käima hommikuti duši all, et virgeks saada. Tule mõni minut varem voodist välja, et jõuaksid duši alla minna. Jahe vesi paneb vereringe tööle ja viib väsimuse. Hästi mõjub vahelduv dušš – kasuta vaheldumisi sooja ja jahedat vett. Nii alustad kindlasti värskena päeva.

Ka siis, kui higistad öösiti või juuksed kipuvad kiiresti rasvaseks minema, sobib hommikune kümblus. Iga päev pole vaja pesuaineid kasutada ja siin kehtib reegel – mida vähem, seda parem. See on kasulik nii sinu nahale kui ka keskkonnale.

Foto: Pexels

Õhtuse duši plussid

Kui armastad sooja vett, siis pole küsimustki, millal duši all käia. Ikka õhtul. Soe vesi lõõgastab ja tekitab unisust. Kui pesed end hämaras valguses, soodustab see unehormooni melatoniini eritumist ja uni tuleb paremini.

Õhtuse duši eelised:

  • kui sul on kuiv nahk, saad rahulikult kreemitada ja lasta sellel korralikult imenduda,
  • jalgu ja kaenlaaluseid on hea raseerida õhtuti duši alla, sest nahk saab kenasti maha rahuneda ja on palju väiksem võimalus, et tekivad punnid ja ärritus,
  • allergikutele sobib õhtune dušš, et kehalt näiteks õietolm maha pesta,
  • ja muidugi - kes õhtuti dušitab, saab hommikuti kauem voodis olla.

Üks asi, millest tasub kindlasti hoiduda  – ära käi duši all kaks korda päevas. Selge – kui oled higistanud või on vaja mustust maha pesta, siis tuleb seda teha. Aga kui käid regulaarselt kaks korda päevas duši all, rikud naha loomuliku kaitsekihi.

Allikas: Bild der Frau

Samal teemal

21. oktoober 2019, 05:00
KUIDAS ENNAST KAITSTA? Kas WC-potil istudes võib saada nakkuse?
29. september 2019, 10:00
OSTSID UUED RÕIVAD? Vaata, miks peaksid need enne kandmist kindlasti läbi pesema!
15. august 2019, 07:00
KAS VALIDA KUUM VÕI KÜLM DUŠŠ? 5 põhjust, miks peaksid kindlasti eelistama jahedamat vett
22. juuli 2019, 18:30
HOIA HELLALT VAGIINAT! 3 asja, mida naine ei tohiks pärast seksi kunagi teha