Keha

KUMB ON ÕIGE? Kas duši all peaks käima hommikul või õhtul? (37)

Ohtuleht.ee, 6. veebruar 2020, 06:00
Dušigeeli pole vaja iga päev kasutada, sest see rikub naha kaitsekihi. Foto: Vida Press
Millal on õigupoolest õige aeg käia duši all – kas hommikul või õhtul? Mis kõneleb hommiku, mis õhtu poolt ja miks on aeg üldse nii oluline?

Muidugi on hügieen tähtis, kuid dušiga ei saa me ainult puhtaks, vaid see  mõjutab ka lihaseid, vereringet ja südant. Aga kas peaksime käima duši all õhtul, et päeva saast endalt maha pesta ja saaks puhtana voodisse pugeda, või peaks hommikuti esimese asjana duši alla minema?

Üks on selge – iga päev dušitamist ei peeta tervislikuks. Kui seda teha siiski iga päev, ei tohiks seepi või dušigeeli kasutada. Duši all soovitatakse käia üle kahe päeva või veelgi harvem.

Foto: Pexels

Hommikuse duši plussid

Kas oled  unimüts, kes hommikuti ei tuleks hea meelega üldse voodist välja? Siis peaksid kindlasti käima hommikuti duši all, et virgeks saada. Tule mõni minut varem voodist välja, et jõuaksid duši alla minna. Jahe vesi paneb vereringe tööle ja viib väsimuse. Hästi mõjub vahelduv dušš – kasuta vaheldumisi sooja ja jahedat vett. Nii alustad kindlasti päeva värskena.

Ka siis, kui higistad öösiti või juuksed kipuvad kiiresti rasvaseks minema, sobib hommikune kümblus. Iga päev pole vaja pesuaineid kasutada ja siin kehtib reegel – mida vähem, seda parem. See on kasulik nii sinu nahale kui ka keskkonnale.

Foto: Pexels

Õhtuse duši plussid

Kui armastad sooja vett, siis pole küsimustki, millal duši all käia. Ikka õhtul. Soe vesi lõõgastab ja tekitab unisust. Kui pesed end hämaras valguses, soodustab see unehormooni melatoniini eritumist ja uni tuleb paremini.

Õhtuse duši eelised:

  • kui sul on kuiv nahk, saad rahulikult kreemitada ja lasta sellel korralikult imenduda,
  • jalgu ja kaenlaaluseid on hea raseerida õhtuti duši all, sest nahk saab kenasti maha rahuneda ja on palju väiksem võimalus, et tekivad punnid ja ärritus,
  • allergikutele sobib õhtune dušš, et kehalt näiteks õietolm maha pesta,
  • ja muidugi – kes õhtuti dušitab, saab hommikuti kauem voodis olla.

Üks asi, millest tasub kindlasti hoiduda  – ära käi duši all kaks korda päevas. Selge, et kui oled higistanud või on vaja mustust maha pesta, siis tuleb seda siiski teha. Aga kui käid regulaarselt kaks korda päevas duši all, rikud naha loomuliku kaitsekihi.

Allikas: Bild der Frau

Samal teemal

2. juuni 2020, 07:00
MIDA TEHA KOLEDATE KONNASILMADEGA? Proovi kodus sellist moodust, et neist lahti saada!
8. mai 2020, 07:00
KAS VALIDA KUUM VÕI KÜLM DUŠŠ? 5 põhjust, miks peaksid kindlasti eelistama jahedamat vett
27. veebruar 2020, 08:49
PESE NÜÜD HOOLIKALT KÄSI! Kui teed nii, aitab see ka koroonaviiruse vastu võidelda
15. jaanuar 2020, 06:00
VÄHEM STRESSI, ROHKEM SÄRA! 4 põhjust alustada päeva jääkülma dušiga