Lapsed

4aastane poiss sai lastefondi abil köhimisaparaadi (1)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 8. jaanuar 2019 09:13
Aparaat aitab väiksel Ranaril köhida ja ära hoida kopsupõletikke. Foto: Erakogu
Lastefondi annetajate toel soetatud köhimisaparaat aitab 4aastasel Ranaril ennetada kopsupõletike teket.

Ranar põeb II tüüpi spinaalset lihasatroofiat - tema hingamislihased on nõrgad, köharefleks ebaefektiivne ja sekreedi väljutamine hingamisteedest raskendatud. Lihashaiguse tõttu ei jõua laps köhida ja seetõttu on ta korduvalt põdenud raskeid pika kuluga kopsupõletikke, mille tõttu on ta vajanud intensiivravi ning saanud nii enne kui pärast infektsioone hapnikravi.

Ranari raviarsti sõnul on köhimisaparaat lapse raviks tõestatult sobiv. Aparaat on mõeldud neile, kes ei saa köhida või efektiivselt röga väljutada. Seadme kasutamine stimuleerib kopsufunktsiooni, aitab eemaldada kopsudesse kogunenud röga, vähendab hingamisteede infektsiooni riski ja haiglaravi vajadust.

Ülemöödunud aastal sai Sotsiaalkindlustusametist aparaati ajutiselt rentida, nüüd aga mitte, kuna aparaat puudub abivahendite nimekirjast. 

Seega otsustas TÜ Kliinikumi Lastefond heade annetajate toel lapsele vajaliku abivahendi soetamist toetada ning kattis 95% ulatuses ehk 5643 euroga köhimisaparaadi maksumuse.

Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves on rõõmus, et Ranari pere oma murega fondini jõudis. “Kui meil on vähegi võimalik ühe aparaadi soetamisega parandada lapse heaolu ja kiirelt abi saamise võimalust, siis loomulikult teeme kõik, et aidata,” toob Ilves välja. “Oleme väga rõõmsad, et poiss ei pea enam nii sageli haiglasse minema ja saab kiirelt kodus abi.”

Samal teemal

09.09.2020
KARDAD VIIRUST ÜLES KORJATA? Lõpeta kohe need 6 põhilist viga!
20.02.2020
GRIPP VÕI KÜLMETUSHAIGUS? Arst: gripp kulgeb agressiivsemalt
01.08.2019
ULATA ABIKÄSI! Väike poiss vajab elutähtsat köhimisaparaati
06.05.2019
VÄIKE POISS VAJAB ABI: haruldast haigust saab ravida operatsiooniga Prantsusmaal