Meeled

LIIGA VANA, ET ARMASTADA? 8 põhjust, miks on hea olla viiekümneaastane naine (29)

Ohtuleht.ee, 9. jaanuar 2019, 13:26
Oma vanust võib võtta ka huumoriga. Vida Press
Hiljuti põhjustas 50aastane Prantsuse kirjanik Yann Moix skandaali väitega, et ta poleks suuteline armastama 50aastast või vanemat naist. Kuidas nii? Viiekümnesed naised arvavad ise teisiti. 

Moix ütles ajakirja Marie Claire intervjuus, et tema silmis on 50aastased naised liiga vanad. "Eelistan nooremate naiste keha, muud midagi. Ja kõik. 25aastase naise keha on erakordne. 50aastase naise keha pole üldse erakordne."

Ajakiri Me Naiset on avaldanud mõned põhjused, mis teevad 50ndad eluaastad naisele nauditavaks.

Kõige tähtsam soovitus - miks põdeda vananemise pärast, kui sellest võib ka nii palju kasu saada? Pole vaja jääda kinni keskeakriisi, isegi kui märkad, et igal pool on su ümber ainult noored. 

Samal teemal

1. Viiekümneseks saamist võib võtta kui preemiat, kuigi on normaalne, et vahel igatsed tagasi noorusaastaid. Ka näitlejanna Nicole Kidman peab viiekümneseks saamist saavutuseks, aga lisab, et sellest hoolimata üritab ta vahel käituda kui muretu 21aastane.

2. Elu ei pea enam nii tõsiselt võtma. Vanust võib võtta ka huumoriga. USA näitleja ja koomik Joan Rivers on öelnud: „On vinge näha välja nagu 50aastane... kui oled 60aastane.”

3. Viiekümnesena alustad elus nagu uut peatükki. Nii arvas näiteks kirjanik Agatha Christie, kes olevat elu teises pooles uuesti õide puhkenud. Ta on öelnud, et viiekümneaastasena märkad, et su ees avaneb täiesti uus maailm.

4. Vanus kõneleb elutarkusest. Vanusega õpid olema enda suhtes armulikum. Kui nooremana keskendud rohkem oma välimusele ja vigadele, siis vanemana oskad paremini hinnata olulisemaid asju.

Näitleja Sadie Frost on öelnud, et viiekümneseks saamine on raske ja  oluline aeg, kuid pead õppima teatud asju. Tema arvates pole vaja kogu aeg mõelda minevikust ning juurelda, miks tegid sellise või teise vea, miks abielu läks nässu või miks sa ei võtnud seda töökohta vastu.

5. Aastatega õpid ennast aina paremini tundma. Alles tagantjärgi õpid mõistma, kui palju toredaid ja õpetlikke kogemusi on su elus olnud. Modell Elle Macpherson on öelnud, et tunneb end viiekümnesena enesekindlalt, tugevalt ja rõõmsalt, ning usub, et on aastatega ka tarkust kogunenud.

7. Vananedes oskad hinnata tavalisi asju. Seda usub ka kirjanik J.K. Rowling, kes hindab juba ainuüksi võimalust, et ta elab. Ta arvab, et iga aasta eest, mille elasid tervena, tuleb olla tänulik. Mis on alternatiiv vananemisele? Maamunalt kaduda? Rowling eelistab püsida siin.

8. Õpid armastama elu uuel viisil. Viiekümnesena juba tead, mis teeb sind õnnelikuks. Modell Liz Hurley on öelnud, et ta armastab elu, muutusi ja uusi kogemusi. Tema arvates on väga vabastav öelda "jah”. Ta peab seda oma lemmiksõnaks.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee