Uudised

VIDEO | Märt Avandi pilab uues tervisekampaanias kahtlasi imeravitsejaid (32)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 18. jaanuar 2019, 12:28
Märt Avandi mängib uutes klippides imeravitsejat.Foto: Kuvatõmmis
Uutes Terviseameti ebaravi-teemalistes videoklippides kehastab Märt Avandi imeravitsejat, kes ravib inimesi kummaliste võtetega. Täna alanud kampaania „Tervis pole naljaasi“ rõhutab teaduspõhise tervishoiu eeliseid ja hoiatab ebaraviga seotud ohtude eest.

„Tahame meelde tuletada, et Eesti tervishoid on kvaliteetne ja usaldusväärne ning et tervisemurega tuleb alati pöörduda arsti poole,“ ütles põhja regionaalosakonna juhataja Ester Öpik. Tema sõnul on oluline, et inimesed suudaksid iseseisvalt vahet teha tõenduspõhisel tervishoiul ja ebaravil, sest ebaravi pakutakse sageli väga atraktiivsel ja esmapilgul usaldusväärsel moel. „Ebaravitsejad kasutavad oma toodet või teenust reklaamides sageli segadusse ajavaid termineid, mis tegelikkuses midagi ei tähenda.“    

 Ebaravi all mõistetakse nii ravitoimeta tooteid kui teenuseid. Kuigi ebaravi või selle käigus inimesele pakutav preparaat ei pruugi alati otseselt tervist kahjustada, võib raske tervisemure korral tõenduspõhise tervishoiu hülgamine ja ebaravi eelistamine lõppeda kas väga raske tervisekahjustuse või surmaga.

 Vaata lähemalt www.terviseamet.ee/ebaravi.

Samal teemal

15. jaanuar 2019, 12:53
LAPSEVANEM TÄIDEST: „Nii piinlik oli apteeki minna. Aga apteeker imestas – teil polegi veel täisid olnud?“
10. jaanuar 2019, 08:56
TERVISEAMET: grippi haigestumine kasvab, aga kõrghooaeg on veel ees
8. jaanuar 2019, 00:01
ÄRA LEVITA VIIRUST! Kui põed grippi, hoia tervetest vähemalt meeter eemale
4. jaanuar 2019, 16:44
TERVISEAMET: täitõbi on süvenev probleem. Praktilisi nõuandeid vanematele

32 KOMMENTAARI

s
29. jaanuar 2019, 12:28
See kehtib diagnoosimise kohta, aga ravi ei jõua nii kiiresti järele.
s
29. jaanuar 2019, 12:21
Sinna satub ka kõige rohkem haigeid, eriti kriitilises seisus, aga ka seal ei suuda kolm arsti kolme päeva jooksul diagnoosi panna ja haige sureb kätte ära. Jutt ei ole vähist vaid palju lihtsamast hädast.
Loe kõiki (32)