Uudised

VIDEO | Märt Avandi pilab uues tervisekampaanias kahtlasi imeravitsejaid (32)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 18. jaanuar 2019 12:28
Märt Avandi mängib uutes klippides imeravitsejat.Foto: Kuvatõmmis
Uutes Terviseameti ebaravi-teemalistes videoklippides kehastab Märt Avandi imeravitsejat, kes ravib inimesi kummaliste võtetega. Täna alanud kampaania „Tervis pole naljaasi“ rõhutab teaduspõhise tervishoiu eeliseid ja hoiatab ebaraviga seotud ohtude eest.

„Tahame meelde tuletada, et Eesti tervishoid on kvaliteetne ja usaldusväärne ning et tervisemurega tuleb alati pöörduda arsti poole,“ ütles põhja regionaalosakonna juhataja Ester Öpik. Tema sõnul on oluline, et inimesed suudaksid iseseisvalt vahet teha tõenduspõhisel tervishoiul ja ebaravil, sest ebaravi pakutakse sageli väga atraktiivsel ja esmapilgul usaldusväärsel moel. „Ebaravitsejad kasutavad oma toodet või teenust reklaamides sageli segadusse ajavaid termineid, mis tegelikkuses midagi ei tähenda.“    

 Ebaravi all mõistetakse nii ravitoimeta tooteid kui teenuseid. Kuigi ebaravi või selle käigus inimesele pakutav preparaat ei pruugi alati otseselt tervist kahjustada, võib raske tervisemure korral tõenduspõhise tervishoiu hülgamine ja ebaravi eelistamine lõppeda kas väga raske tervisekahjustuse või surmaga.

 Vaata lähemalt www.terviseamet.ee/ebaravi.

Samal teemal

15.01.2019
LAPSEVANEM TÄIDEST: „Nii piinlik oli apteeki minna. Aga apteeker imestas – teil polegi veel täisid olnud?“
10.01.2019
TERVISEAMET: grippi haigestumine kasvab, aga kõrghooaeg on veel ees
08.01.2019
ÄRA LEVITA VIIRUST! Kui põed grippi, hoia tervetest vähemalt meeter eemale
04.01.2019
TERVISEAMET: täitõbi on süvenev probleem. Praktilisi nõuandeid vanematele