Keha

Poliitikud püüavad valimiste eel halastussurma teemat vältida (31)

Liina Hallik, 24. jaanuar 2019 14:13
Foto: Vida Press

Abistatud enesetappu sooviva Jane Paberiti loo avalikustamine tuleb poliitikutele halval ajal – valimiste eel ei julge tundlikku ja valusat teemat keegi puudutada.

Sotsiaalkomisjoni juht ja sotsiaaldemokraat Helmen Kütt, kes lubas riigikogus eutanaasiaarutelu algatada juba 2017. aasta kevadel, kommenteeris nüüd Õhtulehele, et praegu sotsiaalkomisjon selle teemaga tegelema ei hakka. „Selleks, et nii tundlik teema nagu eutanaasia ei muutuks valimiseelseks päevapoliitiliseks aruteluks, leidsid sotsiaalkomisjoni liikmed, et hetkel selle teemaga ei tegeleta, kuid uuel riigikogu koosseisul on vajalik sellega algust teha kohe valimiste järgselt. Ühiskonnas on ootus selleks aruteluks. Sotsiaaldemokraadid on kindlasti valmis arutelus osalema.”

„Sotsiaalkomisjoni liikmetega arutades leidsime, et mõistlik oleks laiem arutelu ehk ettepanek korraldada rahvusvaheline konverents näiteks koos õiguskantsleri kantseleiga, sest nemad on tutvunud Hollandis selles vallas toimuvaga. Ehk õnnestuks Eestisse esinema kutsuda esinejaid nii Hollandist kui ka Soomest. Siis toimuks arutelu erinevaid osapooli kaasavana ja alles seejärel tuleks see poliitikute lauale,” sõnas Kütt. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.01.2019
Peapiiskop Urmas Viilma eutanaasiast: suhtumine „pole inimest, pole probleemi“ ei ole humaanne
24.01.2019
HALASTUSSURMA OOTAV EESTLANNA: mu haigus ei ole nii rõõsa, kui „Pealtnägijas“ paistis
23.01.2019
Šveitsis abistatud enesetapu sooritav eestlanna: ma mõistan, et paljude jaoks on see patt, aga ei ole eetiline lasta mul lamatistesse surra
22.08.2014
Šveitsis kasvab kiiresti eutanaasiaturistide arv