Eestlased kipuvad ka töösuhteid võtma nagu isiklikke ja stressavad, kui töösuhted ei suju. Foto: Vida Press
Toimetas Sirje Maasikamäe 25. jaanuar 2019 16:07
Mis tekitab tööl kõige rohkem stressi? Selgub, et kõige rohkem põhjustavad seda suhted.

Psühholoog Mare Teichmann tegi oma kolleegidega uuringu, mis tugines Occupational Stress Indicator metoodikal ning nad vaatasid lähemalt tööstressoreid erinevates ametites. Selgus, et suurimad tööstressorid on suhted tööl, töö tempo ja töö/kodu tasakaal, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Ühe põhjusena, miks just suhted tööstressorite puhul nii tugevalt esile tõusevad, tõi Teichmann välja asjaolu, et küllap suhtuvad eestlased töösse tugevalt isiklikult.

„Me võtame tööalaseid suhteid kui isiklikke suhteid, kus kõik peaksid olema jube sõbrad ning õudselt meeldima. Aga meie kolleege ei valita selle järgi, et kui sulle meeldib, siis võtame tööle. Meie kolleege võetakse tööle selle järgi, et nad oskavad midagi teha ja kõigi oma kolleegide, juhtide ja klientidega ei pea olema sõber,“ rääkis Teichmann, kes on Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor ja Sileesia ülikooli külalisprofessor.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Õpetaja tööd peab keegi tegema ,, Aga kui õpetajal puudub õigus,,Pätti karistada 30. jaanuar 2019 08:41
No Siis Noored õpetajad põgenevad --Hullude koolist;; Täna juba 25+ aastat OLEME oma EESTI RIIGIS PEREMEHED ,,,AGA POLE ÕIGET KARISTAMIS REEGLEID --AMMU VEEL SEADUST - --KUIDAS SIIS 2019 ÕPETAJAT KAITSATA --IGASUGUSTE KAAKIDE EEST; KES ON ISEGI -- MITUT ÕPETAJAT ÄHVARDANUD MIS SAAB UUEST KOOLIKORRAST JA MAILIS REPS ,,TAHTIS ISEGI RAHVUSED SEGADA KOOLIDES --- ET SIIS SAAKSID KAKELDA --JUST TEISEST RAHVUSEST LASTEGA ;
Töökiusamisel ja koolikiusamisel on vahe sees! 25. jaanuar 2019 21:21
Paraku peab ausalt ütlema seda,et meie ühiskonnas suhtutakse inimestesse nii töökohtades ja koolides taga kiusamisega.Ollakse armukade selle üle,kuidas keegi riides käib,mis elu keegi elab,mis mulje ta on kõigile jätnud.On neid iniesi,kes hindavad ennast nii üle,et võivad sattuda teiste nähes lausa suurde häbisse.On ka neid inimesi,keda kiusatakse halva tervise,väsimuse või mõne haigust põdeva põhjuse tõttu.See on see,et ei tohi endast haigemat inimest solvata.Üks kord läheb see halb kõik ringiga tagasi.Äkki ühel päeval saab mõni solvaja ise hoopis halva diagnoosi,mis siis saab?

SISUTURUNDUS