Keha

HAMBAARSTIDE ETTEPANEK: riiklik hambaravitoetus peab liikuma koos patsiendiga (6)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 30. jaanuar 2019, 16:41
Hambaarstide arvates on hambaravi rahastamine kreenis ravi suunas, kuid rohkem peaks tähelepanu pöörama ennetusele. Foto: Vida Press
Seitse Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituudi õppejõudu saatsid täna Riigikogule pöördumise, kus nad väljendasid muret hambaravi rahastamise üle.

Pöördumisele kirjutasid alla Mare Saag, Rita Nõmmela, Ülle Voog-Oras, Tiia Tamme, Taavo Seedre, Triin Jagomägi ja Jana Olak. Nende  hinnangul ei täida täiskasvanute hambaravihüvitis seatud eesmärki ning hambaraviteenuste rahastamine on kreenis ravi suunas ehk  ennetamine on jäetud vaeslapse rolli.

Samal teemal

Õppejõud hindavad, et riik on suurendamas suutervise valdkonda suunatud rahalist ressurssi, kuid nendivad, et vildakana loodud toetusmeede ehk täiskasvanute hambaravihüvitis tuleks ümber korraldada.

Hambaravi hüvitamisel soovitatakse eeskujuks võtta hästi toimiv hambaproteesi rahaline hüvitis või ravimihüvitise kogemus, kus patsiendil on võimalus vabalt valida temale sobiva hinnaklassiga teenuseosutaja või ravim. Õppejõud on veendunud, et riiklik hambaravitoetus peab patsiendiga tema raviarsti juurde kaasa liikuma.

Loe pöördumise täisteksti SIIT

6 KOMMENTAARI

t
Toetus 31. jaanuar 2019, 11:38
võiks olla selline, et kohe saaks külastuse maksumuse toetuse osa kätte. Kui on head hambad ja käia vaja vaid korra aastas ülevaatusel, siis jääb osa raha nagunii haigekassale, sest praegu ju peab mingi protsendi kohe ise maksma.
Vanade aitamiseks --üks ja kindel summa ,kui ei jätku --maksab ise juurde 31. jaanuar 2019, 11:14
No teatud arstiabi summa --peaks olema alates 64+ kodanikul ;; Jooksva aasta kohta ! Siis ON KA vanad inimesed midagi tagsi saanud ..kuhu selle summa ,,mida kodanik maksis enne Pensionile jäämist
Loe kõiki (6)