Keha

HAMBAARSTIDE ETTEPANEK: riiklik hambaravitoetus peab liikuma koos patsiendiga (6)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 30. jaanuar 2019 16:41
Hambaarstide arvates on hambaravi rahastamine kreenis ravi suunas, kuid rohkem peaks tähelepanu pöörama ennetusele. Foto: Vida Press
Seitse Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituudi õppejõudu saatsid täna Riigikogule pöördumise, kus nad väljendasid muret hambaravi rahastamise üle.

Pöördumisele kirjutasid alla Mare Saag, Rita Nõmmela, Ülle Voog-Oras, Tiia Tamme, Taavo Seedre, Triin Jagomägi ja Jana Olak. Nende  hinnangul ei täida täiskasvanute hambaravihüvitis seatud eesmärki ning hambaraviteenuste rahastamine on kreenis ravi suunas ehk  ennetamine on jäetud vaeslapse rolli.

Samal teemal

Õppejõud hindavad, et riik on suurendamas suutervise valdkonda suunatud rahalist ressurssi, kuid nendivad, et vildakana loodud toetusmeede ehk täiskasvanute hambaravihüvitis tuleks ümber korraldada.

Hambaravi hüvitamisel soovitatakse eeskujuks võtta hästi toimiv hambaproteesi rahaline hüvitis või ravimihüvitise kogemus, kus patsiendil on võimalus vabalt valida temale sobiva hinnaklassiga teenuseosutaja või ravim. Õppejõud on veendunud, et riiklik hambaravitoetus peab patsiendiga tema raviarsti juurde kaasa liikuma.

Loe pöördumise täisteksti SIIT

Samal teemal

18.10.2021
MIS HOIAB HAMBAD PUHTAD? 10 vähem tuntud seika hambapesust
05.08.2019
TÕDE VÕI VALE? Kas kaariese võib saada ka suudlusega?
26.06.2019
HAMBAID TÕMMATI ILMAASJATA VÄLJA: paljastati suur hambaarstide petuskeem
09.05.2019
HAMBAD ON IKKA NIGELAD: paljud Eesti lapsed ei jõua hambaarsti juurde