Uudised

Selge seos: arstide ja õdede palgad tõusevad, väljaränne väheneb (16)

Maaleht, 31. jaanuar 2019, 10:51
 Teet Malsroos
Tervishoiutöötajate migratsioon on vähenenud 15 aasta madalaimale tasemele ja tänavu aprillis jõustuv uus töötajate palka kergitav kollektiivleping vähendab lahkuvate arstide-õdede arvu ilmselt veelgi.

„Võin peamiselt Tervise Arengu Instituudistatistika ja reaalse elukogemuse põhjal üsna kindlalt väita, et arstide väljaränne on alates 2012. aastast pidevalt vähenenud ja see on selges seoses sellest ajast järjepidevalt sõlmitud kollektiivlepingute ja töö- ning palgatingimuste paranemisega,” ütles arstide liidu peasekretär dr Katrin Rehemaa.

Samal teemal

Mullu oli rekordaasta – 2004. aastast saati ei ole nii vähe meditsiinitöötajaid välismaale tööle läinud ja nagu Katrin Rehemaa eespool märkis, siis on 2012. aastal sõlmitud kollektiivlepingute mõju olnud nii tugev, et lahkujate arv on kahanenud 289-lt 69ni 2018. aastal.

Kõige rohkem minnakse Soome, kuid kui varem oli teispool lahte õe või arstina lihtsam töötada, siis nüüd nõutakse töötamiseks head soome keele oskust, mis võib olla ka põhjus, miks enam põhjanaabrite juurde tööle ei tormata.

Samal ajal kui meditsiinitöötajate migratsioon väheneb, suureneb tervishoiutöötajate arv Eestis (viimase nelja aastaga üheksa protsenti), mille põhjuseks võib Katrin Rehemaa hinnangul olla näiteks Eestisse naasnud tervishoiutöötajad ja see, et aina rohkem on levinud töötamine vaheldumisi nii Eestis kui ka välismaal.

Refereeritud atikli täisteksti loe Maalehest.

16 KOMMENTAARI

r
RASKET -- HAIGET EI RAVI PEREARST ! HAIGE PEAB kohe SAAMA ERIARSTILE 1. veebruar 2019, 06:46
HAIGLATES JA POLIKLIINIKUS PEAKS HALB ""ENSV KORD --TAGASI TULEMA ::) Et MITTE HAIGEID JOOKSUTADA PEAN...
(loe edasi)
m
Miralda 1. veebruar 2019, 06:41
käisin hiljuti südamega arstil,arst loeb õele numbreid ette et too kirjutaks need arvutisse(dohter ise tegi ultraheli uuringut minul)kuid siis märkasin et õde mängis arvutis kaarte....... kuidas siis usaldada veel ,igasugune usaldus on kadunud!
Loe kõiki (16)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee