"Uuringutest tuleb välja, et saarlastel on väga palju Lõuna-Rootsi mõju," ütleb geenivaramu juht Andres Metspalu.Foto: Scanpix / Margus Ansu
Toimetas Sirje Maasikamäe 4. veebruar 2019 12:25
Kõige aktiivsemad geenidoonorid on olnud saarlased ja esmased tähelepanekud nende geenidest on mõneti üllatavad, kirjutab ERRi uudisteportaal

Enam kui 3200 saarlast on loovutanud oma verd, et saada geenidoonoriks ja see on Saare maakonna elanikest 10 protsenti, mis omakorda on Eesti maakondadest kõige suurem osakaal.

"Uuringutest tuleb välja, et saarlastel on väga palju Lõuna-Rootsi mõju. Ja samas on saarlased väga homogeensed, võrreldes mõne teise regiooniga Eestis. Siit tundub, et inimesed on põhiliselt välja läinud ja sisse ei ole palju tulnud. Ja saarlased on hiidlastest väga erinevad!" sõnas geenivaramu juht Andres Metspalu.

Samal teemal

Kommentaarid  (26)

VÕI TULEB MINNA OTSIMA ---NEID ANDMEID ALLKIRJA VASTU ::::: 9. veebruar 2019 13:35
KAS GEENI tulemused ka PEREARSTINI JÕUAVAD ? PROBLEEM ON KÄES ,,SEST POLEVAT JÄLLE RAHA ,ET KANDA ANDMED NETTI ?
Iid 5. veebruar 2019 14:40
Saaremaal pidavat mingi paha tõbi levima, et 10% elanikest tormasid apteeki aadrit laskma. Kuuldu põhjal oli tõve nimeks vist "aborigeenide viiruslik ajumädanik". Levib ainult saarlaste seas. Inimesele külge ei hakka. Siiski soovitab terviseamet peale saarlasega kokkupuudet käsi hoolega pesta.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS