Hea nõu

KASULIK TOIT VÕI TÄIELIK MÜRK? Ära usu pimesi neid viit väga levinud toitumisnõuannet! (36)

Ohtuleht.ee, 5. august 2020, 05:00
Piim ei ole tervisele mürk, nagu mõned nõustajad väidavad. Foto: Vida Press
Selle kohta, kuidas tervislikult ja õigesti toituda, liigub palju nõuandeid, mis on sageli vastukäivaid. Väga palju mõjutab arusaamu seegi, mis on parasjagu moes.  Neid viit soovitust pole vaja pimesi uskuda!

Väldi gluteeni ja su tervis puhkeb õide!

Gluteeni süüdistataks väga mitmes patus  – see põhjustavat ülekaalu, diabeeti, vähki, depressiooni, sooltepõletikke ja isegi dementsust. Seda põhjendatakse seigaga, nagu inimese geenid poleks gluteeniga aastatuhandete jooksul harjunud.

Aga kui mõelda, mida on meie esivanemad söönud viimase saja aasta jooksul - nisu, kaera, otra, rukist. Ja ometi polnud siis sellisel määral ei ülekaalu ega diabeeti, nagu on nüüd.  Kuid tõsi on see, et osadele inimestele gluteen tõesti ei sobi.

Foto: Pixabay

Piim on mürk!

Piim ja piimatooted ei ole ebatervislikud, kuigi mõned väidavad seda. Piimatooted teevad menüü mitmekesisemaks ja pigem aitavad ennetada 2. tüübi diabeeti.

Foto: Pixabay

Süsivesikud teevad paksuks

Paksuks lähed siis, kui sööd rohkem, kui kulutad. Muidugi võib ülemäärane energia tulla süsivesikutest, kui jood näiteks suhkrurohkeid jooke. Aga paksuks võid minna ka liigselt rasvu või valke süües.

Arusaam, et üks toidugrupp teeb paksuks, on liiga must-valge. Kaalu paneb kerkima paljuski istuv eluviis: tänapäeva inimesed liiguvad vähe.

Süsivesikuid ei pea täiesti vältima, vaid tuleb süüa kasulikke süsivesikuid ja rohkem liikuda. Kes tahab alla võtta, ei pea millestki täiesti keelduma.

Foto: Pixabay

Vegantoit aitab tervena püsida

Selge, et paljud söövad liiga vähe köögi- ja puuvilju, kuigi nad teavad, et need on tervislikud. Kuid veganlus pole mingi võluvits heaks terviseks. Mingitest toidugruppidest täielik loobumine ei pruugi olla tervisele kasulik. Veganeid, kes söövad ainult taimset kraami, võib ähvardada näiteks B12 vitamiini ja rauapuudus.

Foto: Pixabay

Suhkur on kõige kurja juur

Suhkur on paljudele vaenlane number üks. Miks see on nii? Ilmselt on meil kuidagi lihtsam elada, kui põhivaenlane on teada. Suhkruid ei pea kartma ja neid ei pea täielikult vältima, kuid nendega ei tohi liialdada.

Ettevaatust ei tasu kaotada - näiteks võivad tõelised suhkrupommid olla müslibatoonid, mida on kombeks tervislikuks pidada.

Foto: Pixabay

Allikas: Ilta-Sanomat

Samal teemal

26. oktoober 2020, 05:00
TUJU ON KOGU AEG HALB? Need 9 igapäevast tegevust aitavad hästi kergema depressiooni korral
20. oktoober 2020, 06:00
KAAL EI LANGE KOHE KUIDAGI? 14 nippi, mis on eriti kasulikud neile, kes on üle neljakümne
23. august 2020, 11:00
HEAD JA PAHAD: 10 soolestiku lemmiktoitu, mis aitavad kaalust alla võtta. Nendest kuuest ainest aga loobu!
6. august 2020, 07:00
NII PANED PEKID PÕLEMA! 3 kõige olulisemat ainevahetuse kiirendajat