Alates jaanuarist on gripi tõttu vajanud intensiivravi 56 inimest Foto: Erki Pärnaku
Toimetas Sirje Maasikamäe 13. veebruar 2019 19:15
Terviseameti andmetel pöördus eelmisel nädalal ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti poole 5978 inimest, neist 44,7% protsendi olid lapsed. Võrreldes eelnenud nädalaga arsti poole pöördunute arv oluliselt ei muutunud.

Grippi haigestumuse intensiivsust hindab Terviseamet keskmiseks ja geograafilist levikut laialdaseks.

Vanemaealiste inimeste hulgas kasvas haigestumine 37,5 protsenti, väike tõus oli ka alla nelja-aastaste seas. 

Gripiviirustest tingitud haigestumiste osakaal langes eelnenud nädalaga võrreldes 82 protsendilt  73,7 protsendile, samas hakkas kasvama muude viirustega seotud haigestumiste arv.

Muudest hingamisteede viirusnakkusi põhjustavatest viirustest oli haigestumine valdavalt seotud RS-viirusega (13%), millesse sagedamini nakatuvad alla kaheaastased lapsed. RS-viiruse sümptomid võivad ulatuda ülemiste hingamisteede põletikust kuni kopsupõletikuni. Viirus tekitab köha, mis võib kulgeda astmaatiliste nähtudega, nii et lapsel võib tekkida lausa lämbumisoht.

Gripi tõttu on hooaja algusest vajanud haiglaravi 835 inimest, neist 58,9 protsenti on olnud lapsed ja noorukid vanuses kuni 19 eluaastat. 

Alates jaanuarist on intensiivravi vajanud 56 inimest vanuses 3–95 eluaastat, neist 35 olid üle 65aastased. Seitse patsienti oli hooldekodust.  

Euroopas loetakse grippi haigestumuse intensiivsust kõrgeks viies riigis: Ungaris, Prantsusmaal, Itaalias, Rumeenias ja Kreekas. Domineeriv gripiviirus on A gripiviirus (H1N1) pdm 2009.

Haigena püsi kodus!

Terviseamet soovitab gripileviku kõrghooajal gripilaadsete nähtude või isegi ainult mõnede haigustunnuste (nagu köha, kurguvalu või nohu) korral mitte külastada haiglaravil olevaid lähedasi või peresid, kus kasvavad väikesed lapsed või elavad kroonilisi haigusi põdevad ja vanemaealised inimesed.

Isegi kergete haigustunnustega  tuleks jääda koju ning teavitada perearsti haigestumisest, vältida rahvarohkeid kohti ja hoida tervetega vähemalt meetrist distantsi. Aevastades või köhides tuleb suu katta tasakuräti või selle puudumisel varrukaga. Haigena tuleb püsida kodus.