Perearst Piret Rospu arvates on Eesti suurimas avalikus vaktsineerimisvastases internetigrupis aktiivseimate postitajate seas suur hulk neid, kelle ärihuvid on seotud libameditsiini või ebaraviga.Foto: Daisy Lappard
Maaleht 15. veebruar 2019 12:59
Isehakanud ravitsejad kasutavad kohati lausa agressiivseid meetodeid, et rünnata tavameditsiini, räägib perearst ja blogija Piret Rospu Maalehes. Selle taga on sageli ärihuvid.

Perearst viskab kriitikanoole isehakanud ravitsejate suunas, kelle sissetulek on otseses sõltuvuses tavameditsiinile vastandumises – nad õõnestavad usaldust meditsiini suhtes kohati lausa agressiivsete meetoditega.

"Käiku läheb suur arsenal meetodeid: väärinfo või otseste valede levitamine, faktide väänamine, hirmutamine, ohvri mängimine või isiklikud rünnakud teisiti arvajate suhtes," on perearst karm.

Tema sõnul on Eesti suurimas avalikus vaktsineerimisvastases internetigrupis aktiivseimate postitajate seas suur hulk neid, kelle ärihuvid on seotud libameditsiini või ebaraviga, lisaks skandaalsetele MMSile ja TRSile ka näiteks probiootikumide ja toidulisandite turustamine, vaktsiinidest puhastamise sessioonid, homöopaatiline vaktsineerimine, kristallide ja vesinikuvee müümine.

Muidugi võib tavainimesele vahel tunduda, et teadlased rääkisid eile üht ja täna risti vastupidist, aga tihti muutuvad arvamused lihtsalt uute andmete lisandumisega.

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

no 21. veebruar 2019 09:12
midagi on Eesti meditsiiniõppes üsna väär. Kui perearst ütleb, et tema ei tea taimede raviomadustest midagi ega tee vahet kortslehel ja kobrulehel, sest sellealane õpe pidi TRÜ-s olematu olema. Omal ajal kui NSVL lakkas Kuubat ravimitega varustamast otsiti Kuubas abi oma riigi teadmainimestelt ja rahvaravitsejatelt nii et hiljem kasutasid nende teadmisi Venetsueela ja mitme teise vaesema riigi abivajajad. Siit võib igaüks edasi mõelda.
to 15. veebruar 2019 16:21
Mis loomulikult ei tähenda,et jätame tugeva põletiku puhul antibiootikumid võtmata.Kuid tänapäeval on inimesed targemad ja oskavad ka oma peaga mõelda.Miks on nii,et televiisorist näeme sageli ravimireklaame,kui elupäästva vähiravimi hind on tehtud vahel kättesaamatuks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS