Medõde rünnanud naisel oli tegelikult plaan tappa hoopis peaarst. (Pilt on illustratiivne)Foto: Vida Press
Ohtuleht.ee 20. veebruar 2019 12:36
Raevunud 55aastane naine ründas meessoost medõde, kui too arvutiga töötas. "Vale sihtmärk," tõdes ründaja, kui temalt lõpuks nuga kätte saadi. Tal oli tegelikult plaan tappa hoopis peaarst. 

Vahejuhtum leidis aset Soomes Hyvinkääl detsembris, kohtusse jõudis asi veebruaris, kirjutab Iltalehti. Uurimisel selgus, et 55aastane Nurmijärvi naine oli endale kiirabi kutsunud – ta oli seda teinud mitu korda ennegi. Juba kiirabiautos oli ta rääkinud ühest peaarstist, keda ta tappa tahab. Kotti naisel kaasas polnud, nuga oli peidetud ilmselt riiete alla.

Kui haiglasse jõudes asus medõde teda üle vaatama, uuris naine, kas too on peaarst. Too selgitas, et on medõde. Talle selgitati, et kõnealune peaarst ei tööta üldse Hyvinkää haiglas.

Siis palus medõde puhuda naisel alkomeetrisse – tulemuseks oli 1,6 promilli. Kui ta asus tulemust kirja panema, tundis ta äkki kaelal külma metalli. Naine ründas medõde suure, 32 sentimeetri pikkuse kööginoaga.

Medõde sai kaela üheksa sentimeetri pikkuse haava, mis oli õnneks pindmine. Kuid ta oli rünnaku tõttu suures stressis ja oli neli nädalat haiguslehel.

Kohtus ei tahtnud süüalune kõnelda juhtunust  ja selle põhjustest. Naine oli politseile öelnud, et ta ei mäleta eriti juhtunut.

Tema vastu tunnistas ka medõele appi läinud arst. Kui nuga oli naiselt kätte saadud, oli too öelnud: "Vale sihtmärk."

Kohus pidas tõenäoliseks, et naisel oli tõesti siht tappa peaarst, aga jäi ebaselgeks, miks ta ründas teda vastu võtnud medõde.

Tegu peeti äärmiselt ohtlikuks, sest kaela torgatud pikk nuga põhjustab tõenäoliselt inimese surma. Oli juhus, et haav jäi pindmiseks. Suurem kahju jäi sündimata tänu ohvri kiirele tegutsemisele. Kohus leidis, et naine oli teo hetkel süüdiv ja sai sellest aru.  

Kohus mõistis naisele tapmiskatse eest kolme aasta ja nelja kuu pikkuse vanglakaristuse. Peale selle peab ta katma kohtukulud ja maksma ohvile kahjutasu nii kehaliste kui hingeliste kannatuste eest kokku 7000 eurot.