Vahel tundub nii mõnus võtta klaas veini lõõgastuseks, pärast sauna tundub hea õlu. Mõnel aitab alkohol kergemini suhteid luua. Millal võib see muutuda probleemiks?
Kõigepealt vasta ausalt neile küsimustele.
1. Kas on nii, et sulle ei piisa enam ühest klaasist, et lõõgastuda?
2. Kas on juhtunud, et otsustasid juua 1-2 klaasi, aga sa ei suutnud siiski piiri pidada?
3. Kas hakkad juba pärastlõunal mõtlema, et kodus ootab sind vein või on sul teisi joomisega seotud kujutlusi?
4. Kas alkohol on kõige sagedasem vahend, mille abil lõõgastud ja tõstad tuju?
5. Kas keegi su lähedastest on teinud märkusi, et sinu joomine häirib teda?.
6. Kas jätad joomise pärast midagi tegemata või lükkad edasi?
Kui vastad kas või ühele küsimusele jaatavalt, peaksid oma joomiskombed üle vaatama ja otsima ka teisi võimalusi lõõgastumiseks.
Inimesel võib olla ka väga tugev uskumus, et joomine lohutab teda või sellega on hea end premeerida. Mees võib mõelda, et tööpäeva lõpetuseks on hea võtta paar õlut ja naine võib arvata, et on ära teeninud paar klaasi veini, kui on pannud lapsed magama.
Kuid ka selline joomine pole kahjutu: alkoholikogused võivad hakata kasvama, et saada soovitud mõju. Oht on ka selles, et alkoholist võib saada sinu ainus vahend, kuidas lõõgastuda või vähendada kurbust.
Kui sul on taas tahtmine pudel avata, tasub kaaluda, kas minna hoopis näiteks jalutama. Kui pudeli avamine ja klaaside täitmine on sulle juba automaatne tegevus, siis on probleem juba käes.
Kui sinuga juhtub sageli nii, et plaanid juua klaasi, aga tegelikult jood rohkem, siis on tark jätta ka see esimene klaas võtmata.
Mõtle ka sellele, kas keegi mõjutab sind, kui palju sa jood. Kas jood näiteks ainult seltskonna pärast?
Allikas: Me Naiset
18 KOMMENTAARI