Keha

NAISTEARST ANDREI SÕRITSA VILJATUSEST: „Naine võib tunda end superhästi, aga lapsesaamise rong on juba läinud.“ (6)

Sirje Maasikamäe, 12. märts 2019, 00:01
See on üsna tavaline asi, et 45aastane naine küsib: „Mul on kõik korras, menstruatsioonid käivad, miks ma ei rasestu?“ Foto: Vida Press

Aeg-ajalt kuuleme imelugusid kõrges eas sünnitajatest. Kas ka 50aastane võiks tõesti veel loomulikul teel rasestuda? „Teoreetiliselt on see võimalik,“ tõdeb naistearst Andrei Sõritsa. „Aga mina ei ole näinud oma silmaga ühtki 50aastast, kes on loomulikul teel rasestunud. Tõenäosus on sama suur, nagu saada pilet Kuu peale!“ Isegi 35aastasel võib lapsesaamise rong juba läinud olla. 

Kui 51aastane Anne läks naistearsti juurde, et uut spiraali paigaldada, andis arst talle delikaatselt märku, et see aeg on nüüd küll läbi, kui ta peaks rasestumise pärast muretsema. Anne ei tahtnud arsti kuulda võtta. Kuidas siis nii, et enam polegi vaja? Arst veenis naist, et tema teada pole keegi nii kõrges eas loomulikul teel rasedaks jäänud. Lõpuks usaldas Anne arsti teadmisi ja spiraal jäi panemata, kuid kindlalt ta ennast ei tundnud: veel aasta otsa guugeldas ta aeg-ajalt paaniliselt raseduse tunnuseid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13. juuli 2020, 07:00
NEED ALGAVAD VAREM, KUI ARVAD: 4 tunnust, et üleminekuaastad on juba täies hoos!
6. juuli 2020, 05:00
IMELIKUD TERVISEHÄDAD? 10 kõige tavalisemat asja, mida naised ei tea üleminekuaastatest
5. juuli 2020, 15:00
NAISTEARST ANDREI SÕRITSA: „Kunstlik viljastamine on nagu supi keetmine: on nii palju mõjutajaid, et see õnnestuks.“
19. jaanuar 2020, 13:02
VAATA, MIDA KANNAD! 12 tavalist rõivaeset, mis rikuvad pikkamisi su tervise