Keha

NOOR NAINE PIHIB: veganlus tegi mu paksuks ja uimaseks ning viis aneemia äärele! (10)

Sirje Maasikamäe, 14. aprill 2021 07:00
Ainult suurest tahtest ei piisa, vaid keha peab tegema veganlusega koostööd. Foto: Vida Press
Umbes viis aastat tagasi otsustas toona 25aastane Kaidi hakata veganiks. Ta oli lapsest saati armastanud loomi ja teda häiris kole äri, mis käib liha ümber. Ja ega liha talle väga maitsenudki. Kuid nii väga, kui ta ka ei soovinud järgida veganlikku elustiili, pidi ta sellest loobuma. Miks?

Kaidi on õppinud päris palju toitumist ja arvas, et teab täpselt, mida ja kuidas peab sööma. Peaaegu et üleöö sai temast vegan pooleks aastaks.  Miks ainult pooleks aastaks? "Sain selle ära proovitud ja tõestatud, et isegi kui ma väga tahtsin olla vegan ja teadsin väga palju toitumisest, ei sobinud see minu kehaga," tõdeb ta nüüd. 

Mis juhtus? "Vastupidiselt arvamusele, et kindlasti kaotan kaalu, võtsin mina päris korralikult juurde, kuna söögiisu kasvas ja väga suure osa minu toidust moodustasid riis, pasta, sai ja kartul, mis mõjutavad liiga palju veresuhkrutaset, ainevahetus aeglustub ning rasv on väga varmas kuhjuma. Olete näinud pakse India naisi? Enamik neist on veganid ja diabeetikud!"
Noor naine sõi palju pähkleid, seemneid ja kuivatatud puuvilju, näiteks datleid ja viigimarju, kilode kaupa värskeid puu- ja juurvilju ning salateid. Ometi sellest kõigest ei piisanud, et tunda end hästi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.12.2021
PIDEVALT VÄSINUD JA KÜLM? 9 võimalust, mis võivad kehatemperatuuri liiga madalale viia
21.10.2021
ÄRA TEE VEGANLUSEGA KEHALE KAHJU! Jälgi, et saaksid kindlasti neid olulisi aineid
27.09.2021
KROONILINE VÄSIMUS: mis võib peituda kaua kestnud väsimuse taga?
28.08.2021
ÄRKASID ÜLES JA IKKA UNINE? 10 varjatud põhjust, miks oled pidevalt nii väsinud