Hea nõu

HOOLI OMA JÄMESOOLEST: vaata, mida sööd, ja heida pilk ka vetsupotti! (7)

LISA KOMMENTAAR

vaatan pilti... 15. juuli 2022 18:33
meie külas teavad isegi väikesed lapsed, et potile minnes tuleb püksid alla lasta. Kas seda onu ei ole õpetatud?
13. oktoober 2021 20:27
Seoses vaktsineerimisega sai huvi pärast tutvutud ka digiloo sisuga. Aasta tagasi toimus sõeluuring jämesoolekasvaja avastamiseks. Näitajaks oli peitvere hulk väljaheites. PERH-i laboris tehtud proovi analüüsi vastus oli negatiivne, mis tähendab, et probleemi ei ole. (Näit < 10 μg /g, referentsväärtus < 20). Positiivse vastuse korral saadab Tervisekassa isikule kutse tulla täiendavale uuringule. Selgus aga, et perearst ei tea, millal on negatiivne vastus hea ja positiivne vastus halb. Võib–olla ei teata ka matemaatilisi sümboleid näitude ees.
lisa 1 13. oktoober 2021 20:27
Uuringu negatiivse vastuse alusel koostati hoopis epikriis, kus on kirjas koguni korduvhaigestumine vähki, kuigi pole isegi esmast haigestumist olnud! Seega on valed ka digiloo aegkriitilised andmed. Selline labori vastuse vale tõlgendamine võib selle perearsti puhul olla ka laiemalt levinud, ja küsimus on siin ka valeandmetest riiklikus tervise infosüsteemis TEHIK ja TAI andmebaasis, mis lähtuvad perearsti poolt koostatud vale epikriisi andmetest. Vale epikriisi koostaja ( 01.07.2020 00:00) perearst Irina Fomkina .
lisa 2 13. oktoober 2021 20:32
Perearst peab sõeluuringul osalenud isikut uuringu tulemusest teavitama, mida aga ei tehta! Eesti Haigekassa jämesoolevähi sõeluuringu korraldusjuhend. Lisa 2. Negatiivse peitveretesti tulemuse teavituse vorm. Jämesoolevähi sõeluuringu peitveretesti tulemus. Osalesite jämesoolevähi sõeluuringus ja saatsite laborisse proovimaterjali peitveretesti tegemiseks. Analüüsi tulemusena ei leitud Teie väljaheitest peitverd. Seega ei ole põhjust Teil jämesoolevähki kahtlustada ning edasisi uuringuid ei ole vaja teha. Jne. Lugupidamisega Teie perearst. Lisa 3. Positiivne tulemus. Täiendav uuring.
Al 2. aprill 2019 15:23
Sokolaadiga kõige parem katsetada. Peale söömist 10 tunni pärast maitsed produkti ja kui tunned sokolaadi maitset, siis käib liiga kiirelt ja ebaeffektiivselt sool läbi. Aga kui tunned korralikku ja vänget produkti maitset, siis kõik korras.
Raudne tahtejõud 2. aprill 2019 10:54
Jutt on ilus,aga arstilt abi saada on keerulisem.Selleks,et oma häda kurtes see ka tohtrini jõuaks,on pikk tee.Mõni doktor on nii ametis oma arvutis,et ta isegi ei pane tähele,et sa ka kabinetis soiud.Minul jõudis kasvaja avastamiseni 8 aastat.Tihedat arsti juures käimist ja kurtmist.No eks te siis võtke no soad.Kõik!
2. aprill 2019 10:06
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Perearst saadab kiiresti uuringule (nii lihtne see ongi, 15. aprill 2021 08:11
SEE pole Sopaleht ;; Pigem hoiatatakse sellise raske haiguse eest:: siin võib avastada kasvaja Perearstid saatke uuringule.. perearst pole reageerinud