Meestearst Margus Punab kinnitab, et tema juures ei käi ükski patsient põhjuseta, isegi kui ta ei vaja tema eriala abi. Foto: Teet Malsroos
Toimetas Sirje Maasikamäe 3. aprill 2019 11:14
„Mul on viimaste aastate jooksul olnud järjest valusam vaadata meditsiinisüsteemist lähtuvat arrogantset kriitikat tervishoiuteenuse „valesti“ kasutamise pärast," kirjutab meestearst Margus Punab sotsiaalmeedias.

„Olgu see EMO, perearstisüsteem või spetsialisti tasand – ikka on süüdi inimene, kes abi otsib," imestab Margus Punab.

Ta ei saa aru ka kolleegidest, kes räägivad, et enamik patsiente satub nende vastuvõtule põhjuseta. „Olen analüüsinud oma vastuvõttu. Mul ei ole ühtegi patsienti, kes oleks siin põhjuseta. Kui ei ole „minu“ eriala põhjus, siis tuleb leida õige spetsialist, kes saab probleemi lahenduse poole aidata. Kui ei ole probleemi, tuleb seletada, miks ei ole, mis on norm ja mis on haigus. Maandada hirme. Anda nõu, kuidas saaks inimene oma probleemidega paremini hakkama. Kuidas saaks oma keha paremini tunnetada ja selle põhjal õigeid otsuseid teha. Pole inimest, vähemalt mitte meest, kes ei vajaks tervisekäitumisalast nõustamist.
Tegelikult pole probleem juhtivalt valedes patsientides, vaid tervishoiusüsteemi järjest süvenevas võimetuses pakkuda inimeste vajadustele ja ka eeldustele/ootustele vastavat teenust."

Pikemalt analüüsib arst tervishoisüsteemi puudusi oma Facebooki-lehel.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

pepu poju 10. aprill 2019 16:15
see pulk selle aparatuuri peal on üks ütlematult lahe instrument mis nii mönusalt pepsikut paitab...
Dr, Punap kuulsam meestearst,kes on lugematu arv-- Mehi Eestis aidanud ! 5. aprill 2019 08:56
Aga Mis toimub --Just EMO ooteruumis 4.tundi --`? VOT see on mahavisatud aeg --ja Enamus haiged --viiakase alati koju --Oma ostetud ravimeid sisse pugima ::? EMO --- on koht ,,kus saab raamatuid lugeda ja teiste hädadega tutvuda:
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS